Ustroń jest popularną górską miejscowością, zlokalizowaną w województwie śląskim. Leży nad rzeką Wisłą, tuż przy zboczach Szczyrku. Jest uznawana za jedną z najpiękniejszych miejscowości w okolicy, dlatego co roku do tego małego miasteczka przybywają turyści z całej Polski, a nawet zza granicy.

Zabytki w Ustroniu

W samym centrum miasta znajduje się kościół pod wezwaniem świętego Klemensa. Został wybudowany w 1787 roku z kamienia oraz częściowo z cegły. Niedaleko budynku znajduje się inny kościół, tym razem ewangelicki, który jest najstarszym obiektem sakralnym w całym Ustroniu. Kościół stoi w uroczym miejsc, pełnym lip i brzóz, dlatego jest doskonałym miejscem do wypoczynku na parkowej ławeczce.

Noclegi w Ustroniu

Na terenie miasta znajduje się mnóstwo miejsc, które oferują nocleg swoim turystom. Pensjonaty Ustroń przygotowane są w pełni pod gości z Polski, ale też zza granicy. Również okoliczni mieszkańcy z chęcią wynajmują swoje prywatne kwatery przybyszom. Za niewielką opłatą można dostać całkiem duże i wygodne lokum. Bardziej wymagający z pensjonatu/noclegu Mileżówka (http://www.milezowka.pl/) , który oferuje m.in. SPA. pensjonaty ustroń

Starsze obiekty użytkowe w Ustroniu

Nie tylko pensjonaty Ustroń oferują miejsca do spania. W centrum miasta stoją stare chałupy drewniane, które obecnie pozostają w prywatnych rękach. Można je jednak zwiedzać, ponieważ na ich terenie znajdują się muzea przedstawiające historię miasta i całego regionu, a także przedmioty z tym związane. Oprócz tego, bardziej zamożni turyści mogą skorzystać z atrakcyjnego noclegu. Nie jest to tak wygodne rozwiązanie, jak pensjonaty Ustroń, ale na pewno będzie gratką dla wszystkich miłośników historycznych zabudowań. W centralnej części znajduje się także zabytkowy Ratusz, który widnieje na widokówkach związanych z miastem. Obok znajdziemy również niecodzienny amfiteatr, który przedstawia historyczne zdjęcia zrobione na terenie miasta i w jego okolicach.