Wielofunkcyjna chusta na głowę i nie tylko, została stworzona do wszelkiego rodzaju uprawiania sportu, ale także z myślą o różnych warunkach atmosferycznych. Genialnie sprawdzi się podczas zwykłych biegów czy na wymagających wspinaczkach wysokogórskich. Tak naprawdę to tylko my decydujemy, kiedy i po co zabieramy ją ze sobą. Materiał chusty został wycięty w kształcie prostokąta i na pierwszy rzut oka specjalnie niczym nie zachwyca. Wygląda dość prosto i zwyczajnie. Bardziej swoimi wymiarami oraz stylem przypomina zwykły komin niż typową chustę na głowę. Co więc w niej takiego niezwykłego? Najprawdopodobniej nie masz zielonego pojęcia na ile różnych sposobów taki zwykły, prosty materiał możemy wykorzystać. Chusta Buff zyskała fanów na całym świecie i nadal nie znika z pola widzenia. Ilość rodzajów wiązania takiej chusty jest naprawdę bardzo duża. Przedstawimy tylko te najpopularniejsze oraz najczęściej wykorzystywane podczas jakiejkolwiek aktywności w różnych temperaturach.

Ochrona przed słońcem

Chusta na głowę to właśnie to, czego nam trzeba. Jej dłuższy materiał z tyłu może idealnie nadawać się do przytrzymania dłuższych włosów. Dodatkowo uchroni nas nie tylko przed słońcem, ale również przed porywistymi wiatrami.

Czapka

Na dworze chłód, ziąb i powoli zaczyna marznąć Ci głowa? Po prostu nawiń chustę na głowę. Jeśli nie stanowi wystarczającej ochrony przed zimnem, możesz ją wykorzystać jako dodatkową warstwę pod inne nakrycie głowy. Równie dobrze sprawdza się jako dobry materiał pod kask.

Opaska

Ten sposób wiązania świetnie zablokuje nam pot spływający na twarz. Oznacza to, że świetnie się sprawdzi przy uprawianiu sportów o dużej intensywności. Dodatkowo szerokość opaski zależy od tego, jaką sami sobie wybierzemy. Wystarczy lekko wysunąć materiał i szersza opaska jest gotowa.

Kominiarka

Przy dużych mrozach chusta na głowę może przekształcić się w tarczę ochraniająca naszą twarz oraz szyję. Dzięki temu rodzaju chuście nie musisz kupować oryginalnej kominiarki. Po prostu odpowiednio naciągnij ją na głowę i po sprawie. Teraz możesz śmiało wyjść w zimową pogodę i uprawiać sport, na jaki tylko masz ochotę.

Kaptur

Nie ważne jak mocno wiatr będzie wiał. Kaptur za żadne skarby nie zsunie Ci się z głowy. Przylegający, ciepły materiał będzie chronił Twoją głowę w każdym miejscu. Tak dopasowany materiał do Twojej czaszki da Ci zdecydowanie większą swobodę ruchów w porównaniu z kapturem tradycyjnym, który znajduje się przy kurtce lub bluzie.

Szalik

Zakładasz na szyję i gotowe. Nie musisz obawiać się, że szalik wykonany w ten sposób spadnie lub rozwiąże się, bo w tym przypadku jest to niemożliwe. Chroni przed wiatrem i otula szyję. Świetnie nadaje się do biegania podczas wietrznych i zimniejszych dni. To wszystkie propozycje od nas, z którymi chcieliśmy się podzielić. Mamy nadzieję, że te kilka sposobów wiązania, które mogliśmy opisać, potwierdziły fakt, że chusta typu Buff jest uniwersalna i bezkonkurencyjna. Jeśli nadal masz wątpliwości, gorąco zachęcamy do przekonania się na własnej głowie. Oczywiście i nie tylko.