Założenie, które przyświecało projektowaniu iPhone'a XR było takie, że ma to być nieco tańsza opcja w rodzinie tych telefonów. Oczywiście oznacza to, że urządzenie to jest nieco słabsze technicznie od swoich "pobratymców". Jego rozdzielczość ekranu jest mniejsza niż 1080p, a ramka jest grubsza niż na większości pozostałych urządzeń. Nie oznacza to jednak tego, że etui iPhone XR mocno różni się od standardowego. Chociaż oczywiście najlepiej będzie wyglądać etui dedykowane, chociażby dlatego, że telefon ten ma z tyłu tylko jedną kamerę, a nie standardowe dla marki dwie.

Cechy telefonu

Ogólnie rzecz biorąc, XR ma nieco "tańsze" wykończenie ? ramka jest wykonana z aluminium, a nie ze stali nierdzewnej. Telefon nie jest też tak cienki, jak wiele innych iPhone'ów, w tym modele z zeszłego roku. Widać więc, że Apple celował w nieco inną klientelę niż zazwyczaj, jednak rezultat jest... nadal bardzo potężną maszyną, która nie ustępuje osiągami iPhone'om XS i XS Max. Oczekiwanego po tańszych modelach spadku jakości nie widać również w zdjęciach, które wychodzą tak dobrze, jak nas przyzwyczaiła do tego marka z jabłuszkiem. Można więc śmiało powiedzieć, że "efekt taniości" tego modelu telefonu nie został osiągnięty cięciami w jego możliwościach i specyfice, tylko dzięki zastosowaniu nieco tańszych materiałów oraz "wycięciu" dodatkowej kamery. Dobre etui iPhone XR z powodzeniem pomoże nieco zamaskować te oszczędności.

Literka "R"

Starzy klienci Apple'a z pewnością przyzwyczajeni są już do nazewnictwa stosowanego przez firmę. Literka "X" w nazwie niniejszego modelu oznacza oczywiście ogólną linię telefonów. Oprócz w miarę podobnej specyfikacji, gwarantuje to ogólną uniwersalność etui iPhone XR. etui iphone xrPozostaje jednak jeszcze jedno pytanie - co oznacza literka "R"? W briefingu na temat modelu XR, Apple powiedział prasie, że... Tak na prawdę to skrót ten nic nie znaczy. Apple użył po prostu znaku, który nigdy wcześniej nie był stosowany, żeby dać do zrozumienia klientom, że powinni mieć względem tego telefonu nieco inne oczekiwania niż do pozostałych modeli z serii X. Bardziej satysfakcjonującą, ale nie do końca potwierdzoną odpowiedzią jest to, że niektóre firmy motoryzacyjne używają "R" i "S" w oznaczaniu swoich sportowych modeli. Sportowe samochody są rzecz jasna szybkie, a iPhone XR, XS i XS Max to najszybsze telefony na rynku (według Apple). Tak więc dosztukowanie literki "R" do "iPhone X" jest dobrą analogią, jeżeli idzie o podkreślenie prędkości i elegancji tego modelu.