Okazuje się że EXPO 2010 to nie tylko futurystyczne budowle. W Japońskim pawilonie odbyła się właśnie prezentacja najnowszego konceptu firmy Canon. Projekt, nazwany Wonder Camera, stanowi ucieleśnienie wizjonerskich pomysłów japońskich naukowców. Oto jak wyglądać będą aparaty fotograficzne za 20 lat!

Pierwsza sprawa to obiektyw. Zapomnijcie o ich kolekcjonowaniu. Canon jest niemal pewny, że prędzej czy później, uda im się opracować technologię pozwalająca wykonywać za pomocą jednego obiektywu zarówno profesjonalnych zdjęć makro jak i ogromnych panoram, obecnie tworzonych przy użyciu ogniskowych 5000 mm.

Aparaty z CES 2010

Kolejne pole do popisu to mobilność. Koniec z przewożeniem sprzętu fotograficznego w walizkach! Canon Wonder Camera mieści się w damskiej dłoni i nie wymaga prawie w ogóle sprzętu dodatkowego (chociażby wspomniane wcześniej obiektywy). Za mobilnością idzie oczywiście funkcjonalność - wszystkie pokrętła i guziczki mają zostać zastąpione interfejsem dotykowym.

Superostrość od Sony

Poza tym Canon stawia na rozwój dotychczas stosowanych technologii. Zoom cyfrowy, stabilizacja obrazu czy rozdzielczość zdjęć - wszystko to ma zostać poprawione i wyśrubowane do niebotycznych niemal osiągów.

Na deser zaś pozostał nam najciekawszy chyba pomysł - połączenie filmów i zdjęć. Po co rozglądać się za poszczególnymi ujęciami skoro można mieć wszystko. Wonder Camera nakręci cały krajobraz, my zaś wybierzemy z filmu najciekawsze momenty i przerobimy je na zdjęcia. Proste? Oto przyszłość!

źródło: gizmag