Plunge, balkonetka, full-cup, karmnik, multiway, t-shirt bra czy tzw. biustonosz push-up – kto rozeznaje się w tej mnogości rodzajów, i co najważniejsze - wie jaki najlepiej się sprawdzi? 

Brafiterka – to osoba, która doradza jaki fason i krój biustonosza dobrać.  Każdej kobiecie przyda się zresztą kilka jego rodzajów, ponieważ każdy będzie spełniał inne funkcje. Jeden sprawdzi się do uprawiania sportu, drugi założy maturzystka na studniówkę, a jeszcze inny matka karmiąca. Prawda jest natomiast taka, że większość kobiet nawet dokładnie nie wie jaki nosi rozmiar stanika, choć najbardziej popularny to 75B – wskazują brafiterki. A wcale nie jest tak, że całe życie nosimy biustonosze w jednym rozmiarze. Ma na to wpływ wiele czynników. Rozmiar biustu może się nam zmienić po urodzeniu dziecka, albo gdy utyjemy bądź przeciwnie - stracimy kilka kilo.

Zatem dobrze jest od czasu do czasu oddać się w ręce osoby, która doradzi nam tak, by nasz biust uniósł się do góry – a tym samym bluzka czy sukienka dobrze leżały. Podpowie jaki  biustonosz założyć do sukienki bez pleców, a jaki do bluzki z dużym dekoltem. A nic tak nie zepsuje efektu nawet najmodniejszej bluzki, jak źle dobrany biustonosz. Warto o tym pamiętać.