Futureblog przedstawia kolejny ciekawy sposób na spędzenie kilku dni na łonie natury. Tym razem zapraszamy do Bawarii, gdzie w miejscowości Pfronten spędzić można jedyny w swoim rodzaju biwak na wysokościach.

Mniej ekstremalny pomysł na kamping

Atrakcję taka oferuje Waldseilgarten - górski kurort specjalizujący się w ekstremalnym spędzaniu wolnego czasu. Na turystów czekają tam specjalne platformy zawieszone na różnych wysokościach. Dla początkujących przygotowano miejsca noclegowe zawieszone na drzewach. Natomiast dla osób rządnych większej dozy adrenaliny, przeznaczone są platformy przypięte do zbocza góry na wysokościach 100 do 300 m oraz 1000 do 2000 m. Przed wejściem na platformę każdy klient przechodzi dodatkowo specjalne szkolenie we wspinaczce na linie, bowiem tylko w ten sposób można dostać się na wysokości.

Jakieś minusy? Z pewnością toaleta usytuowana o kilka minut drogi od miejsca noclegu, jednak dla prawdziwych traperów nie powinno to stanowić żadnego problemu. Takowym okazać może się za to cena. Za pobyt na najwyższej z platform zapłacimy bowiem aż 890 euro! Na szczęście miejsca w koronach drzew są znacznie tańsze - ok. 125 euro.

źródło: gizmag