Bezpieczna jazda motocyklem nie wiąże się tylko z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego czy odpowiednim serwisem i dbaniem o swój jednoślad. Nie jest to także tylko uważanie na drodze czy bardzo asekuracyjna jazda, która pozwala cieszyć się każdym kolejnym kilometrem, ale jednocześnie pozwala na unikanie spornych sytuacji na drodze. Oczywiście wymienione elementy są bardzo ważne dla każdego motocyklisty, ale nie powinniśmy zapominać o tym, co dotyczy bezpośrednio ochrony ciała motocyklisty. Tak, chodzi o ubiór - temat rzeka, który poruszany jest niemal zawsze, gdy mowa o motocyklach i bezpieczeństwie. Nie będziemy oryginalni i również wyrazimy kilka opinii na ten temat. Wraz z rukka-sklep.pl przygotowaliśmy kilka najważniejszych zasad, które na pewno podniosą poziom bezpieczeństwa każdego motocyklisty - wystarczy się do nich stosować!Ubrania dla motocyklisty

  • Porządny kask motocyklowy - kask powinien być certyfikowany i wykonany z atestowanych tworzyw. Nie oszczędzaj na kasku - oto on bezpośrednio chroni Twoją głowę i dba o komfort jazdy. Zrezygnuj z zakupu kasku za kilkadziesiąt złotych - budżet wynoszący kilkaset złotych to minimum, aby móc bezpiecznie poczuć się na drodze.
  • Jazda w stroju motocyklowym - nie ważne, że wyjeżdżasz tylko na chwilę - zawsze ubieraj strój motocyklowych. Kostiumy te mają protektory, które chronią newralgiczne części ciała a także są wykonane z materiałów, którym w razie ślizgu lub wypadku podziękujesz za jakość i wytrzymałość. Nie zapominaj o rękawicach motocyklowych - punkt bardzo podobny do tego, który tyczy się stroju motocyklowego. Nie ważne, że wyjeżdżasz tylko po bułki do sklepu - za każdym razem zakładaj specjalne rękawice motocyklowe. One chronią dłonie podczas jazdy a także stanowią bardzo ważny element ochrony w razie upadków.
  • Buty motocyklowe również są ważne - na pewno nie chcesz, aby Twoja kostka lub stopa ucierpiała po wywrotce na motocyklu. Takie kontuzje są bolesne i potrafią unieruchomić na długie miesiące. Buty motocyklowe zapobiegają takim przykrym konsekwencjom - wystarczy, że będziesz o nich pamiętać podczas każdej jazdy na motocyklu.
  • Akcesoria i elementy odblaskowe - nie zapominaj o dodatkowej ochronie wizualnej - w modzie są specjalne kamizelki odblaskowe, opaski a także wiele innych elementów, które znacząco poprawiają widoczność motocyklisty w dzień i w nocy.

Na stronie rukka-sklep.pl znaleźć można wszystkie niezbędne elementy stroju motocyklisty a także kilka dodatkowych gadżetów, które na pewno przydadzą się podczas jazdy i podniosą bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu drogowego.