Branża elementów wyposażenia pokoi dziecięcych rozwija się bardzo szybko. Dla najmłodszych najważniejszy jest atrakcyjny wygląd mebli. Dobrze również, jeśli umożliwiają tworzenie ciekawych scenariuszy zabawy. Coraz większą popularnością cieszą się bajkowe łóżka dla dziewczynek. Jakie ciekawe projekty można odnaleźć w sklepach?

Łóżka dwuosobowe

Rodzice poszukujący wyposażenia pokoju dla rodzeństwa mogą skorzystać z bogatej oferty łóżek piętrowych lub rozsuwanych. Najpopularniejszymi wzorami bajkowych łóżek dla dziewczynek są domki i pałace. Modelem często wybieranym do mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym jest drewniane łóżko z belkami w kształcie spadzistego dachu. Takie piętrowe domki do spania posiadają również barierki, które zabezpieczają przed wypadnięciem. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem jest też łóżko w kształcie chatki, w którym jeden z materacy ukryty jest w skrzyni. Po wysunięciu może na nim spać drugie dziecko. Bajkowe łóżka dla dziewczynek to przede wszystkim te w kształcie zamków. Materace do spania mogą znajdować się na różnych piętrach pałacu. Dzięki odpowiedniej barierce, wyższe miejsce do spania może również przypominać zamkowy balkon. Tego rodzaju produkty z pewnością przypadną dzieciom do gustu.

Bajkowe łóżka dla dziewczynek – najciekawsze pomysłyBajkowe łóżka jednoosobowe

Poszukując bajkowego łóżka dla dziewczynki można wybrać standardowy model z odpowiednimi ozdobami. Ciekawą propozycję stanowią również łóżka ze specjalną przestrzenią do zabawy. Popularnością cieszą się projekty typu antresola, w których materac zamontowany jest na wysokości ok. 70-100 cm. Przestrzeń pod nim może być wykorzystana jako kącik do zabawy lub miejsce do nauki. W modelach dla mniejszych dzieci możliwe jest na przykład zawieszenie zasłonek przypominających ściany pałacu. Dzięki temu pociecha będzie miała swój własny zamek. Wśród jednoosobowych łóżek również pojawiają się modele w kształcie domków. Uwielbianym przez wiele maluchów projektem są bajkowe łóżka dla dziewczynek w formie karocy. Niektóre modele posiadają nawet koła i wyrzeźbione z drewna konie.
Oprócz łóżek w oryginalnych kształtach, na rynku odnaleźć można wiele klasycznych modeli posiadających bajkowe dekoracje. Warto zainteresować się ofertą solidnych, drewnianych łóżek dziecięcych, na których widnieją nadruki związane z filmami i książeczkami dla najmłodszych. Podejmując decyzję dotyczącą wyboru mebla, warto wziąć pod uwagę jego jakość. Starannie wykonane łóżko z dobrej klasy materiałów będzie w stanie przetrwać nawet najbardziej energiczne dziecięce zabawy.