Badania nad polem elektromagnetycznym

Promieniowanie elektromagnetyczne a ADR Protect

Nadajniki radiowe, telewizyjne, sieć telefonii komórkowej, systemy łączności satelitarnej są źródłem pola elektromagnetycznego. Jest ono takim naszym niewidocznym towarzyszem, który jest stale obecny w naszym życiu. Naukowcy z Wydziału Elektryki i Inżynierii Komputerowej Georgia Tech znaleźli sposób na wykorzystanie go, myślę, że w dobrym celu. Zapewniają, że energia, która powstaje z promieniowania elektromagnetycznego, może zostać wykorzystana do pracy urządzeń przenośnych na przykład do mikroprocesorów, czujników. Sposób opracowany przez specjalistów polega na nanoszeniu anten, które odzyskują energię, na powierzchnie, które są elastyczne. Do wykonywania takiego zadania potrzebna jest drukarka podobna do atramentowej, papier lub tkaniny.

Wokół nas jest bardzo dużo energii elektromagnetycznej, tylko nikt nie był w stanie jej wykorzystać ? powiedział profesor Tentzeris,  biorący udział w badaniach. Za pomocą anteny szerokopasmowej jesteśmy w stanie wykorzystać różne sygnały i częstotliwości na pobieranie energii.

System, który stworzyli, ma tworzyć moc jednego miliwata. Dzięki tej energii mają być zasilane proste czujniki, które są wykorzystywane w medycynie i wojsku.

Naukowcy uważają, że ta technologia, może być wykorzystywana z innymi technologiami wytwarzania energii elektrycznej. Wytworzona w ten sposób ma służyć do podtrzymywania pracy innych urządzeń, na razie tylko małych.

Czas pokaże, czy energia elektromagnetyczna jest dobrym pomysłem na pozyskiwanie prądu z powietrza, czy też nie. Nam pozostaje tylko czekać:)

źródło:gizmag