Zaledwie kilka dni temu świat obiegła informacja, że Alfa Romeo związała się z Mazdą, by wspólnie stworzyć nowego roadstera na bazie Mazdy MX-5 kolejnej generacji, a w Internecie jak na zawołanie wybuchła lawina projektów innych modeli, które być może powstaną we współpracy z japońskim producentem.

Nowy projekt włoskiego auta wykonany przez studio Ugur Sahin Design to tak naprawdę oderwanie od rzeczywistości. Na dobrą sprawę, ciężko tu cokolwiek powiedzieć, bo wygląd auta wręcz zapiera dech w piersi. Alfa Romeo C12 GTS Concept to bez wątpienia wizja przyszłości ? wystarczy jedno spojrzenie, aby dojść do takiego właśnie wniosku.

Auto sprawia dość dziwne wrażenie - z jednej strony zachwyca linią, przetłoczeniami, dynamiką i niepohamowanym futuryzmem, z drugiej zaś jest dość dziwne - pojawiają się nawet wątpliwości, czy to aby na pewno jest ładne, czy już pokraczne. Być może w tym tkwi cały urok tego auta. Jedno jest pewne, obok takiego samochodu nie sposób przejść obojętnie, a o to chyba chodziło panom ze studia Ugur Sahin Design.

Źródło: Ugur Sahin Design