Łazienki w stylu retro cieszą się ogromnym powodzeniem. Duży udział w tym zakresie odgrywa ich prosta, nieskomplikowana forma przy zachowaniu najwyższych walorów decydujących o elegancji. Obserwując zwiększone zainteresowanie wnętrzami urządzonymi w tym stylu, producenci oferują swoim klientom piękne, lekkie wzory, idealnie wpisujące się w ten trend. Ceramika, bateria umywalkowa retro oraz wiele innych akcesoriów. Wybór naprawdę jest imponujący.

Archaizm?

Wielu osobom wydaje się, notabene całkiem mylnie, że styl retro jest ukoronowaniem niskiego standardu jakości i starożytnego postrzegania tematyki związanej z aranżacją wnętrz. Tak naprawdę jest odzwierciedleniem preferencji i charakteru użytkowników, dlatego na rynku możemy spotkać tak ogromną różnorodność wanien, baterii umywalkowych retro czy płytek.

Łazienkowe wyposażenie

W stylistyce retro, duży nacisk kładzie się na zachowaniu umiaru i harmonii pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia. Nie bez znaczenia pozostaje również zastosowana kolorystyka, optymalnie będąca połączeniem czerni i bieli, choć nie brakuje również projektów oraz entuzjastów innych barw, bazujących na szmaragdzie czy szafirze. Oczywiście z nutą bieli w tle... W retro, jak w każdym innym trendzie, wiele zależy od indywidualnych oczekiwań oraz zmysłu estetycznego użytkownika. Niemniej jednak, zachowanie oszczędnej formy oraz eleganckich dodatków liczy się najbardziej. Unikatowa wanna piastująca centralną część łazienki, do tego umywalka ? mocowana do ściany lub wpuszczana w blat z efektowną baterią umywalkową retro. Stojąca, kompaktowa lub wisząca. Możliwości jest wiele, aby uzyskać spektakularny, ale jednocześnie prosty efekt.

Siła szczegółów

Nie od dziś wiadomo, jak wielką wagę przykłada się do detali, dlatego bateria umywalkowa retro jest tym elementem, który w decydującym stopniu pozwala dopełnić całą aranżację. Piękna w swojej formie, niejednokrotnie o rzeźbionym kształcie, a nawet wysadzana kamieniami Swarovskiego ? dla najbardziej wymagającej klienteli. Odpowiednio dobrane dodatki, nie mające nic wspólnego z przepychem i obfitością, a do tego wyróżniające się lekkością stylu to nieodzowne części składowe łazienkowej aranżacji w stylu retro. Oszczędna forma połączona ze starannie dobranymi kolorami płytek będzie gwarancją zachowania efektownej elegancji. A wszystko na miarę dostojnych i niezwykle popularnych wnętrz retro.