patent090109-2

Okazuje się, że kamera iSight może "zniknąć" za matrycą MacBooków i iMaców. Niedawno opublikowana i opatentowana aplikacja pozwoli iSightowi nie tylko zniknąć, ale też przenieść się na środek ekranu. MacBooki, iMaci a nawet iPhony i iPody mogą korzystać z tej technologii i mogą na niej również skorzystać.

Apple złożył w urzędzie patentowym w USA kilka wniosków, wśród których najciekawszy dotyczy możliwości przeniesienia kamery iSight z górnej części obudowy Macbooka? pod powierzchnię matrycy LCD. Więc możliwe, że już niedługo ekrany w naszych Macach (oraz iPhonach) będą dwukierunkowymi narzędziami komunikacji.

Jak to będzie działać?

Oczywistym jest, że gdy matryca się świeci nie da się ?pod? nią nagrywać obrazu. Dlatego też Apple wymyśliło, że nagrywanie będzie działało w momencie, gdy ekran jest wygaszony (lub przynajmniej częściowo transparentny). Dla poprawy jakości możliwe, że wykorzystywane będą dwie (lub więcej) kamer, które mają nagrywać ruchomy obraz, a oprogramowanie złoży z tego jeden cyfrowy strumień (3D?).

patent090109-12

źródło: appleinsider