MINI Countryman Steampunk ? ta nazwa mówi wszystko, szczególnie tym, którzy kojarzą ten dziwny i niecodzienny klimat. Polski tuner Carlex Design stworzył niezwykle ciekawy projekt auta stylizowanego na ten właśnie nurt ? szczerze mówiąc nie widzieliśmy drugiego takiego auta, który mógłby pochwalić się podobną stylistyką.

 

Spoglądając na auto z zewnątrz można dojść do wniosku, że wygląda dość normalnie, ale już po chwili spędzonej wewnątrz dojdziemy do wniosku, że znaleźliśmy się w zupełnie innym, bardzo charakterystycznym i klimatycznym świecie. Nadwozie MINI Countryman Steampunk zostało pomalowany na dwa kolory: szary oraz miedziano-pomarańczowy.

 

Z pewnością ciekawym dodatkiem są całkowicie przyciemnione światła i szyby. Intrygująco prezentują się również felgi w miedzianym kolorze. Wewnątrz to już całkowita Steampunkowa rewolucja. Znajdziemy tam kombinację brązowej skóry, drewna, metalu w postaci miedzi etc. W wielu miejscach prześwitują typowe dla tego klimatu odkryte mechanizmy zębatkowe, coś a'la odkryty zegarek.

 

Nie da się ukryć, że taka stylistyka nie każdemu się spodoba, ale z całą pewnością ma swój urok i co najważniejsze, przykuwa wzrok i wzbudza silne emocje. Swoją drogą ciężko przypisać to auto do jakiejkolwiek definicji czy działu ? to swego rodzaju eksponat pochodzący z alternatywnej przeszłości. Intrygująca ciekawostka. A jak Wam się podoba?

 Źródło: Carlex Design