Już za kilka tygodni nastąpi otwarcie App Center, czyli sklepu z aplikacjami na wszelkie możliwe urządzenia i platformy pod skrzydłami Facebooka. Widać, że zasoby pomysłów i sposobów na zarabianie pieniędzy przez najpopularniejszy portal społecznościowy się nie kończą. Trzeba przyznać, że Mark Zuckerberg miał pomysł na biznes.

 

Facebook nie zamierza zwalniać tempa i już w najbliższych dniach planuje wejść na giełdę, zaś już za kilka tygodni otworzy własny sklep z aplikacjami, który będzie dostępny pod adresem Facebook.com/AppCenter. Co prawda obecnie ta strona jeszcze nie istnieje, ale z pewnością zaraz po otwarciu będzie miała setki tysięcy, a nawet miliony odwiedzających.

 

Obecnie Facebook ma przeszło 900 milionów użytkowników. Za parę tygodni wszyscy będą mieć dostęp, oczywiście odpowiednio płatny, do aplikacji na przeróżne urządzenia i platformy. Co prawda już teraz coś podobnego oferuje Google Play, ale tam znajdziemy tylko programy na system Android. W App Center znajdziemy aplikacje na wszystkie urządzenia z systemami iOS, Android, Windows Mobile etc.

Źródło i foto: Facebook