W obecnych czasach powstało wiele udogodnień ułatwiających życie kobietom w ciąży. Jedną z niezwykle funkcjonalnych rzeczy jest aplikacja ciążowa. Potrafi rozwiać wiele wątpliwości związanych z przebiegiem ciąży. Dlaczego warto pobrać taką aplikację?

Zalety aplikacji ciążowych

Aplikacje pozwalają przyszłym mamom bliżej zapoznać się z procesami zachodzącymi w ich organizmie. Pokazują na jakim etapie rozwoju jest aktualnie dziecko, jakiej jest wielkości, co się właśnie u niego wytwarza. Na podstawie przybliżonego tygodnia ciąży są w stanie poinformować mamusie na przykład, że jej dziecko właśnie zaczyna słyszeć jej głos. Ponadto w wielu tego typu aplikacjach można znaleźć odpowiedzi na nurtujące w ciąży pytania, upewnić się, że aktualne dolegliwości są normalne i nie powinny wzbudzać niepokoju. 

Aplikacja ciąża podpowiada też jakie niezbędne rzeczy powinni skompletować przyszli rodzice zanim maleństwo przyjdzie na świat. Znaleźć można w nich listę rzeczy, które należy zabrać do szpitala. Pomoże to sprawić, że w natłoku spraw do załatwienia nie zapomni się o niczym, co może okazać się istotne. 

Bardzo pomocną funkcją są także przypomnienia o wizytach u lekarza czy koniecznych do wykonania w danym momencie badaniach. Jest to świetna opcja dla tych, którzy pierwszy raz przechodzą przez ciążę i nie do końca wiedzą co, na którym etapie powinno się wykonać. 

Aplikacja jako pamiętnik

Wiele aplikacji oferuje możliwość notowania zmian nastroju, apetytu, zachcianek ciążowych. Można zapisywać tam swoje myśli, obawy, marzenia, a nawet wstawić zdjęcie brzuszka. W ten sposób aplikacja ciążowa może być swojego rodzaju pamiętnikiem, który w przyszłości będzie mógł stanowić świetną pamiątkę zarówno dla matki, jak i dla samego dziecka. Kto by nie chciał dowiedzieć się jakie uczucia towarzyszyły mamie zanim pojawiliśmy się na tym świecie? 

Jaką aplikacje wybrać i gdzie ją znaleźć?

Na rynku dostępnych jest niesamowicie dużo aplikacji ciążowych. Różnią się one od siebie detalami. Warto zadać sobie pytanie do czego jest nam potrzebna ta aplikacja i na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Potem warto przeczytać opisy poszczególnych aplikacji, zapoznać się ze zdjęciami, opiniami i wybrać tą, która sprosta oczekiwaniom. Aplikacji ciążowych warto szukać w Google Play oraz w App Store

Czy warto?

Każda przyszła mama, która chce bardziej świadomie przejść przez okres ciąży powinna zapoznać się z aplikacjami ciążowymi. Pomoże to przenieść okres ciąży na inny, lepszy poziom. Aplikacje stanowią wiedzę o najbardziej aktualnych procesach zachodzących w organizmie kobiety oraz dziecka. Większość tego typu aplikacji jest darmowa, warto więc na własnej skórze przekonać się, na ile jest nam potrzebna.