W zaciszu magazynów i sklepowych zapleczy co dzień toczy się walka. Tradycyjni detaliści robią co mogą, by obronić swoją pozycję na rynku przed konkurencją ze strony sklepów internetowych. Jednak najnowszy projekt Amazon może ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na stronę sprzedawców wirtualnych.

Już dziś klienci na terenie całego USA będą mogli za pomocą aplikacji The Price Check dokonać swoich zakupów z 5% rabatem. Zasada działania aplikacji jest prosta. Idziemy do sklepu, odnajdujemy interesujący nas produkt i skanujemy jego kod kreskowy (lub podajemy nazwę, albo fotografujemy go), następnie aplikacja przeszukuje bazę Amazon i oferuje nam go w konkurencyjnej cenie. Jeżeli zdecydujemy się na jego zakup od razu dostajemy dodatkowo 5% rabat (max. 5$).

Zakupy w 2020

Amazon zatem wprost zachęca klientów do używania tradycyjnych sklepów jako swoistych "przymierzalni". Detaliści oczywiście burzą się, ale raczej nie wiele wskórają, a Amazon, choć akcja promocyjna sporo ich będzie kosztować, już liczy przyszłe zyski.

źródło: gizmag