Zapasowa stolica

Japończycy słyną ze świetnego przygotowania na różnego rodzaju klęski żywiołowe. Jednak  marcowe tsunami uświadomiło władzom tego kraju, że są pewne zdarzenia, których ogrom przekracza jakiekolwiek plany i do których po prostu nie sposób się przygotować. Mimo to Japończycy planują rozszerzyć swoje antykryzysowe zabezpieczenia, budując zapasową stolicę.

Czy Tokio da się zastąpić?

Powstać ma ona w miejscu lotniska Itami, nieopodal Osaki, 500 km na zachód od Tokio. To właśnie tam przenieść się ma cała administracja, w przypadku gdyby obecna stolica została poważnie zniszczona. IRTBBC (Integrated Resort, Tourism, Business and Backup City), bo taką nazwę nosi zapasowe miasto powstanie na powierzchni 1236 akrów. Znajdą się tam wszystkie budynki rządowe, a zamieszkać będzie mogło tam prawie 50 000 osób. Pozostałe 200 000 pracowników potrzebne do obsłużenia miasta dojeżdżać ma z pobliskiej Osaki. Z ciekawszych obiektów w jakie wyposażone będzie IRTBBC wymienić trzeba najwyższą na świecie wieżę (652 m) oraz kasyno.

Wyświetl większą mapę

Władze Japonii mają nadzieję, że zapasowe miasto pozwoli ich krajowi uniknąć chaosu, związanego ze zniszczeniem oryginalnej stolicy. Jak twierdzi jeden z członków rządzącej partii – Hajime Ishii:

W pomyśle tym chodzi o to by posiadać zapasową baterię, niezbędną do funkcjonowania narodu.

źródło: worldarchitecturenews.com

Podobne wpisy
IT jest prężnie rozwijającą się branżą. Od 2 lat możemy zauważyć na rynku wzrost powstających
Nowe technologie finansowe wzbogacają rynek bankowy. Klienci chcą coraz szybciej wpłacać i wypłacać środki finansowe
Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu telefonu jest albo wymiana jego obudowy na nową, albo nałożenie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*