Wybieramy wypełnienie do poduszek

Wypełnienie poduszek ma duże znaczenie dla komfortu użytkowania. Rodzaj wypełnienia wpływa także na sposób czyszczenia, a także sam kształt poduszek.

W przypadku poduszek dekoracyjnych musimy zwrócić uwagę na to, czy mają one wyjmowane wypełnienie. Pamiętajmy, że ich bezustanne użytkowanie w salonie i innych pomieszczeniach sprawia, że poszewki bardzo szybko się brudzą i wymagają regularnego prania. Najlepiej jednak przed czyszczeniem wyjmować środek, dzięki czemu zachowa on dłużej sprężystość i właściwy kształt. Podobnie jak w przypadku poszewek, wypełnienie także jest wykonywane z różnych surowców.

Pierze

W pełni naturalne wypełnienie, które dobrze odprowadza wilgoć i oddycha. Daje przyjemną puszystość i łatwo wraca do swojej pierwotnej objętości – wystarczy je dobrze wytrzepać. Stare pierze wymaga czyszczenia, którym zajmują się wykwalifikowane zakłady. Pierze może służyć przez bardzo długi czas. Szczególnie dobrze współgra z poszewkami z naturalnych tkanin. Jeżeli chcesz, aby ulubiona poduszka w kwiaty wypełniona pierzem dłużej zachowała swój kształt, wystarczy regularnie ją wietrzyć, najlepiej na słońcu.

Puch

To najdelikatniejsza odmiana pierza, czyli najbardziej „puchate” i drobne piórka, które tworzą wyjątkowo wygodny środek. Puch jest jednak bardzo drogi, ale użytkowanie wygląda niemal identycznie, jak w przypadku zwykłego pierza.

Wata poliestrowa

Najtańsze wypełnienie, które jest obecnie dostępne na rynku. Wata nie oddycha i nie odprowadza wilgoci. Z czasem wypełnienie traci na puszystości i wymaga całkowitej wymiany na nowe. Ukochana poduszka w kwiaty straciła na objętości? Możesz ją przywrócić do świetności piorąc wypełnienie wraz z piłeczkami tenisowymi włożonymi do bębna pralki.

Silikon

Silikon stosowany do wypełnień ma postać drobnych kulek. Ogromną zaletą tego materiału są właściwości antyalergiczne. Poduszki z tego typu środkiem mogą być zatem stosowane przez osoby z uczuleniem na pierze. W silikonie nie lęgną się roztocza, co jest kolejnym argumentem za stosowaniem tego wypełnienia. Kulki mają przyjemną w dotyku strukturę i dobrze dopasowują się do kształtu głowy, dlatego świetnie sprawdzą się w dodatkowych jaśkach do spania. Kuleczki po jakimś czasie tracą objętość, ale można je przywrócić do dawnej świetności domowymi metodami. Po wyjęciu wkładu z poszewki można go bez problemu wyprać w pralce. Silikon długo rozkłada się w środowisku, dlatego nie można wyrzucać kulek do pojemników zbiorczych – powinny trafić do specjalnych pojemników do recyklingu.

Podobne wpisy
Czas (i to kluczowy tutaj termin), w którym zegarki nosiło się po to, aby wiedzieć
W ciągu roku kalendarzowego jest wiele okazji do podarowania bliskim lub przyjaciołom małego upominku. Znalezienie
Każdy lubi obserwować radość na twarzy bliskiej osoby wywołaną miłym podarunkiem. Znalezienie odpowiedniego prezentu, który
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*