Wybieramy wypełnienie do poduszek

Wypełnienie poduszek ma duże znaczenie dla komfortu użytkowania. Rodzaj wypełnienia wpływa także na sposób czyszczenia, a także sam kształt poduszek.

W przypadku poduszek dekoracyjnych musimy zwrócić uwagę na to, czy mają one wyjmowane wypełnienie. Pamiętajmy, że ich bezustanne użytkowanie w salonie i innych pomieszczeniach sprawia, że poszewki bardzo szybko się brudzą i wymagają regularnego prania. Najlepiej jednak przed czyszczeniem wyjmować środek, dzięki czemu zachowa on dłużej sprężystość i właściwy kształt. Podobnie jak w przypadku poszewek, wypełnienie także jest wykonywane z różnych surowców.

Pierze

W pełni naturalne wypełnienie, które dobrze odprowadza wilgoć i oddycha. Daje przyjemną puszystość i łatwo wraca do swojej pierwotnej objętości – wystarczy je dobrze wytrzepać. Stare pierze wymaga czyszczenia, którym zajmują się wykwalifikowane zakłady. Pierze może służyć przez bardzo długi czas. Szczególnie dobrze współgra z poszewkami z naturalnych tkanin. Jeżeli chcesz, aby ulubiona poduszka w kwiaty wypełniona pierzem dłużej zachowała swój kształt, wystarczy regularnie ją wietrzyć, najlepiej na słońcu.

Puch

To najdelikatniejsza odmiana pierza, czyli najbardziej „puchate” i drobne piórka, które tworzą wyjątkowo wygodny środek. Puch jest jednak bardzo drogi, ale użytkowanie wygląda niemal identycznie, jak w przypadku zwykłego pierza.

Wata poliestrowa

Najtańsze wypełnienie, które jest obecnie dostępne na rynku. Wata nie oddycha i nie odprowadza wilgoci. Z czasem wypełnienie traci na puszystości i wymaga całkowitej wymiany na nowe. Ukochana poduszka w kwiaty straciła na objętości? Możesz ją przywrócić do świetności piorąc wypełnienie wraz z piłeczkami tenisowymi włożonymi do bębna pralki.

Silikon

Silikon stosowany do wypełnień ma postać drobnych kulek. Ogromną zaletą tego materiału są właściwości antyalergiczne. Poduszki z tego typu środkiem mogą być zatem stosowane przez osoby z uczuleniem na pierze. W silikonie nie lęgną się roztocza, co jest kolejnym argumentem za stosowaniem tego wypełnienia. Kulki mają przyjemną w dotyku strukturę i dobrze dopasowują się do kształtu głowy, dlatego świetnie sprawdzą się w dodatkowych jaśkach do spania. Kuleczki po jakimś czasie tracą objętość, ale można je przywrócić do dawnej świetności domowymi metodami. Po wyjęciu wkładu z poszewki można go bez problemu wyprać w pralce. Silikon długo rozkłada się w środowisku, dlatego nie można wyrzucać kulek do pojemników zbiorczych – powinny trafić do specjalnych pojemników do recyklingu.

Podobne wpisy
Każdy lubi obserwować radość na twarzy bliskiej osoby wywołaną miłym podarunkiem. Znalezienie odpowiedniego prezentu, który
Niemal każdy z nas korzysta na co dzień przynajmniej z jednego urządzenia przenośnego. Niektórzy nie
Każda kobieta czuje się zdecydowanie lepiej w makijażu, bo to on dopełnia całego wyglądu, podkreśla
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*