Właściwości odzieży termoaktywnej

Właściwości odzieży termoaktywnej

Oddychające właściwości odzieży termoaktywnej sprawiają, że można w niej komfortowo uprawiać każdą dyscyplinę sportową. Szczególnie przydatna jest zimą, kiedy to mocniej się pocimy w grubym stroju, a pot wnika w zwykłą koszulkę, która w końcu przykleja się do ciała i chłodzi skórę.

x-socksUbrania termoaktywne wykonane są materiałów, które potrafią odciągać wilgoć od skóry i zatrzymać ją z dala od ciała. Takie tkaniny potrafią pochłonąć aż czternaście razy więcej potu niż tradycyjna bawełna, z której wykonane są np. koszulki. Najskuteczniejsze na rynku są ubrania termoaktywne X-bionic, które są projektowane z udziałem sportowców, dlatego uwzględniają szczególne potrzeby osób aktywnych fizycznie. Ubrania termoaktywne tej marki można zakupić na stronie producenta https://bionic-sklep.pl, jak również zapoznać się bliżej z rodzajami odzieży.

Rodzaj odzieży

Wybierając strój termoaktywny w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego grubość:

  • cienki – dobrze odprowadza wilgoć, jednak trzeba pamiętać, że nie ogrzeje nas w czasie chłodów. Takie ubrania przydadzą się tylko w temperaturach plusowych. Zimą stanowią pierwszą warstwę, na którą zakładamy kolejne,
  • średni – to najbardziej uniwersalna odzież, która sprawnie odciąga wilgoć i nieznacznie ogrzewa. Najlepiej sprawdzi się, gdy zamierzamy trenować w temperaturze między 0-10°C,
  • gruby ? takie ubrania są znacznie cieplejsze, a zatem możemy ich używać z powodzeniem zimą, kiedy temperatura otoczenia spada poniżej zera, a nawet kiedy sięga -10 stopni C. Doskonale sprawdzi się na nartach, snowboardzie, a także na zimowych wyprawach górskich. Zimą polecane są szczególnie skarpety X-socks, które doskonale sprawdzają się w butach narciarskich i zapewniają stopom suchość.

Rodzaj tkaniny

Ważny jest rodzaj zastosowanych surowców do produkcji tkanin. Marka Xbionic stosuje mieszanki tworzyw sztucznych z naturalnymi, które poprawiają i uzupełniają swoje właściwości. Najczęściej stosowane surowce to:

  • poliester ? to tworzywo sztuczne, które skutecznie chroni przed promieniowaniem UV,
  • polipropylen ? dobrze ogrzewa, dlatego ubrania wykonane z polipropylenu będą doskonałe na zimę. Ze względu na właściwości ogrzewające, najlepiej nie zakładać takich strojów pod ubrania z wełny,
  • Wełna merynosowa ? jest to naturalny surowiec pozyskiwany z wełny owiec górskich. Utrzymuje swoje właściwości grzejące nawet po zawilgoceniu, a przy tym jest łagodna dla skóry. Bielizna wykonana z wełny merynosów polecana jest również osobom, które cierpią na zapalenia stawów.
Podobne wpisy
Piękny uśmiech nie powstaje sam. Jest on wynikiem regularnego mycia, pracy oraz kontroli dentystycznych. To,
Mało znana substancja o rewelacyjnych efektach - to właśnie dziegieć otrzymywany z brzozy. Czym jest
Koszenie trawnika to chyba jedna z najbardziej popularnych czynności, które wykonuje się w ogródku. Obok
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*