Wideodomofon – poczuj sie bezpieczniej

Wideodomofon – poczuj sie bezpieczniej

Cóż choć wideodomofony nie są jakąś nowinką techniczną, to ich rozpowszechnienie jest w Polsce nadal niewielkie, dlatego postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom idee ich działania.

Wideofon - wersja ekonomiczna

Otóż wideodomofon, jak sama nazwa wskazuje, jest rozszerzoną wersją tradycyjnego domofonu. Rozszerzenie to polega na możliwości podglądu osoby, z którą rozmawiamy. Obecna technologia pozwala na uzyskanie zarówno czarno-białego, jak i kolorowego obrazu – wszystko zależy do tego ile zamierzamy wydać pieniędzy.

Schemnat działania wideodomofonu

Każdy wideofon składa się z dwóch części – dzwonka z wbudowaną kamerą, umieszczonego przy furtce, czy drzwiach do budynku i odbiornika ze słuchawką i monitorem. Ważne, aby przy wyborze wideodomofonu zorientować się czy obie jego części są połączone bezprzewodowo. Pozwoli to uniknąć kucia ścian i przekopywania ogrodu w celu rozmieszczenia kabli.

Wideodomfon - wersja kolorowa

Co istotne wideofony nadają się zarówno do domów jednorodzinnych, jak i do budynków wielorodzinnych, takich jak bloki czy kamienice. W takim przypadku w momencie pojawienia się gości sygnał audio i wideo jest po prostu przekierowywany do odpowiedniego mieszkania, zgodnie z numerem wybranym przez petenta.

Wideodomofon - wersja de luxe

No to wiemy już dokładnie jak wideodomofon działa, ale wielu zapyta z pewnością po co mi on? Czy nie jest to tylko kolejny zbędny gadżet? Nic z tych rzeczy. Wideodomofon = bezpieczeństwo. Daje on możliwość weryfikacji tożsamości osoby, która zamierzamy wpuścić na teren naszej nieruchomości, bez potrzeby zbliżania się do niej. Wszak to, że ktoś powie, że jest listonoszem, wcale nie oznacza, że jest nim w istocie. Taką metodą – na przysłowiowego listonosza z emeryturą dokonuje się wielu włamań do mieszkań osób starszych. Poza tym bezdomni chcący przenocować na naszej klatce schodowej nieraz podszyją się pod roznosiciel ulotek, czy gościa, który pomylił nr. mieszkania.

Pamiętaj! Pod listonosza może podszyć sie każdy!

Czas skończyć z anonimowością przy bramie. Ceny wideodomofonów zaczynają się już od 200 zł. Czy to dużo za bezcenne poczucie bezpieczeństwa we własnym domu?

źródło: opracowanie własne

Podobne wpisy
Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach decyduje się na ogrzewanie gazowe. Wszystkie osoby, które decydują
Stal jest materiałem często używanym do wykonywania konstrukcji stalowych w firmie ażurowej. Tak wykonane elementy
W epoce sprzed telefonów komórkowych, zdjęcia wykonywane były różnego rodzaju samodzielnymi aparatami, w których obraz
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*