What the #$*! do we know?

What the #$*! do we know?

Co wiemy o: materii, fizyce kwantowej, tym, kim jesteśmy i po co żyjemy, kim (czym) jest Bóg, jak wpływ mamy na swoje życie, na postrzeganie, czym jest świadomość… itp. itd.

9951e83e19d1cb49

Nie powiem, że po obejrzeniu filmu „What the bleep do we know?” (2004) poznacie odpowiedź na te pytania, ale z pewnością poznacie jedną z wielu teorii. Zresztą żaden inteligentny człowiek nie zasiada do filmu, czy książki żeby poznać odpowiedź. Zwykle mamy potem przecież dużo więcej pytań. Czytamy więcej, słuchamy więcej, patrzymy z większą uwagą. Może właśnie o to chodzi w życiu? Żeby połączyć myślenie z wszelkimi uciechami życia? Być tym, co robimy.

Życie powinno być niebezpieczne – nie ma innej drogi… A gdy człowiek zasmakuje radości bycia wolnym i nieustraszonym, nie będzie tego nigdy żałować, ponieważ wtedy dopiero przekona się, czym jest pełne życie. Wtedy przekona się, co znaczy zapalenie pochodni życia jednocześnie na dwóch końcach. Choćby najkrótszy moment tej intensywności zadowala bardziej niż cała wieczność przeciętnego życia. (Osho)

Zapraszam na stronę filmu: www.whatthebleep.com Tu zajrzyjcie jeśli chcecie zobaczyć trochę więcej niż przedstawia zwiastun.

Podobne wpisy
Każdy z nas jako dziecko pytał dosłownie o wszystko. Być może dzisiaj ktoś zadał Ci
Komputery zawdzięczają swoje działanie sygnałom elektronicznym, czyli zjawiskom fizycznym związanym z przepływem elektronów. Naukowcy pracują
Wizja wypoczynku w kosmosie przytaczana była wielokrotnie w różnego rodzaju wizjach świata przyszłości. Co prawda
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

3 thoughts on “What the #$*! do we know?”

  • Jest dużo lepsza odświeżona i wzbogacona wersja tego filmu z 2006 i zwie się: \r\nWhat the Bleep Do We Know!? ? Down the Rabbit Hole. I jeżeli polecać to właśnie tę 2 wersje jest dużo dłuższa i bogatsza, polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*