Trzecia Edycja TechShow ? Interaktywne Wizualizacje

Trzecia Edycja TechShow ? Interaktywne Wizualizacje

Trzecie spotkanie w ramach cyklu TechShow zogniskowane jest na technologiach i metodach dotyczących nowatorskich, interaktywnych wizualizacji. Zaprezentowana zostanie cała gama rozwiązań otwierających nowe pole możliwości zarządzania prezentowanymi treściami multimedialnymi. Spotkania ma charakter otwarty i odbędzie się tradycyjnie w Sali Konferencyjnej Poznańskiego Sheratona ? już 29 września br. o godz. 17.00. Jak zwykle swój udział zapowiedziało liczne grono inwestorów, ekspertów i analityków branży IT oraz oczywiście firm technologicznych z kraju i z zagranicy.

431

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną interaktywne prezentacje z wykorzystaniem niestandardowych ekranów i wizualizacji 3D. Co ciekawe, sterowanie tak prezentowanymi treściami oparte jest jedynie na zwykłych gestach. Te innowacyjne rozwiązania znajdują swoje zastosowania na najbardziej zaawansowanych technologicznie rynkach. Wierzymy, że polski rynek ma ogromny potencjał na innowacyjne produkty takie jak nasz. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na udział w tym spotkaniu nie tylko, aby zaprezentować naszą technologię i usługi, ale również nawiązać nowe kontakty i móc wymienić spostrzeżenia z innymi uczestnikami i zaproszonymi gośćmi ? zapowiada Julia Glueck, Stereolize.

Nowością w naszym kraju są również powierzchnie interaktywne tj. MS Surface czy MindStorm. Odpowiednio przygotowana wizualizacja powstaje w interakcji z użytkownikiem, który steruje multimediami przy pomocy dotyku. Surface, prezentowany na wrześniowym spotkaniu TechShow, stanowi w pełni interaktywne, multimedialne urządzenie i jest efektem działań naszej firmy dążących do stworzenia naturalnego interfejsu użytkownika ? wyjaśnia Dariusz Piotrowski z firmy Microsoft.

microsoft_surface_main

Swoje pierwsze sukcesy pokażą również polskie firmy tj. SmartCam czy Legimi, oraz zespół developerski Peppermint. Zaprezentowane zostaną m.in. Inteligentne systemy do monitoringu i przetwarzania obrazu, systemy prezentacji treści z wykorzystaniem technologii papieru elektronicznego oraz tzw. Augmented Reality, czyli rzeczywistości uzupełnianej obrazem wirtualnym. Nowinki technologiczne są często doskonałymi inwestycjami nawet dla osób spoza branży ? mówi Bartłomiej Gola ze SpeedUp Group ? zapraszamy każdego, kto chce zainwestować i uczestniczyć w rozwoju wybranej firmy technologicznej.

Impreza organizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Rektorów Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jednym z głównych partnerów tej inicjatywy jest również Krajowy Fundusz Kapitałowy. Dzięki wsparciu tej renomowanej instytucji uczestnikami TechShow będą również grupy inwestorów instytucjonalnych, zainteresowanych wspieraniem firm na wczesnym etapie rozwoju. Jest to więc z jednej strony doskonała okazja do budowania konsorcjów inwestycyjnych, które pozwolą na dywersyfikację ryzyka oraz na zwiększenie synergii związanych z dostarczanym know-how, z drugiej natomiast to doskonała okazja dla nowych startup-ów pozyskania ciekawych kontaktów i bezpośredniej rozmowy z potencjalnym inwestorem.

TechShow staje się więc wielopłaszczyznową platformą kontaktu: pomiędzy globalnymi graczami i początkującymi startupami technologicznymi, pomiędzy inwestorami i start-upami oraz pomiędzy menedżerami, którzy chcą zostać aniołami biznesu, a siecią inwestorów pn. Venture Multitouch organizowaną w ramach SpeedUp Group.

Program i rejestracja na najbliższe spotkanie na stronie cyklu www.techshow.pl.

Podobne wpisy
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
Kosmetyki naturalne i ich cenne walory Nie bez powodu w dzisiejszych czasach ogromną popularnością i
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Trzecia Edycja TechShow ? Interaktywne Wizualizacje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*