Trendy w branży IT w 2018 roku

Trendy w branży IT w 2018 roku

IT jest prężnie rozwijającą się branżą. Od 2 lat możemy zauważyć na rynku wzrost powstających szkół programowania, po których absolwenci mają do wyboru wszelkiego rodzaju staże wprowadzające ich do pracy w świecie programowania i najnowszych technologii. Wzrost zapotrzebowania na nowe technologie powoduje na rynku zmieniające się z roku na rok trendy. Co zatem jest modne w roku 2018 w branży IT?

Człowiek i komputer

  1. Chmura – platformy chmurowe są coraz bardziej popularne ze względu na wygodę ich stosowania oraz dostępność i łatwość w użytkowaniu. Są dostępne na każdym urządzeniu (nie tylko na tych drogich, ale również tych tańszych), nie wymagają skomplikowanych konfiguracji oraz z łatwością każdy może je obsłużyć, bez zatrudniania dodatkowych par rąk do pracy. Dają możliwość przechowywania plików bez obciążania dysku kolejnymi bajtami danych.
  2. Technologia in-memory – to technologia pozwalająca na przechowywanie danych w pamięci RAM, a nie na dyskach twardych. Jest ona coraz tańsza, zgodnie z zasadą RAM IS THE NEW DISK. Ram pozwala także na kilkukrotnie szybszy zapis i odczyt zapisanych plików, niż dyski SSD.
  3. Nowe języki programowania – np. Kotlin i Python 3. Ten pierwszy jest w pełni kompatybilny z Javą, a więc można go używać ewolucyjnie w programach ich obsługujących. Zawiera masę ulepszeń, których Java nie posiada, a są pomocne i przydatne dla pracy z tymi językami. Z kolei ten drugi jest kompatybilny ze swoimi poprzednimi wersjami, ale zawiera mnóstwo nowych, fajnych poleceń, z których wiele osób posługujących się nim będzie zadowolonych; m.in. to ? nowy syntax i keywords, mnóstwo nowych modułów i usprawnienia wewnętrzne.
  4. Machine learning – czyli uczenie maszynowe, to ważny trend dla IT w 2018 roku, powodujący jej rozrost na poziomie sztucznej inteligencji. Polega na tworzeniu automatycznego systemu, który zdobywa dane, a więc doświadczenie na podstawie zgromadzonych danych. Umożliwiają nam zaawansowane algorytmy. Ułatwia to pracę programistą, ponieważ wiele procesów odbywa się automatycznie.
  5. Nowe możliwości na rynku pracy – branża IT prężnie się rozwija, a co za tym idzie, tworzą się kolejne stanowiska pracy, które trzeba zapełnić informatykami. Niestety, zapotrzebowanie nie jest wprost proporcjonalne do umiejętności programistów, a więc rekruterzy muszą postawić na akceptowanie i dostosowywanie się do potrzeb osób ubiegających się o pracę. Dostosowywać stawki, oferować coraz to lepsze warunki zatrudnienia, a nawet pracę zdalną. Ważne jest także umieszczanie ogłoszeń w odpowiednich miejscach, tak, aby przyszli pracownicy mogli bez problemu je znaleźć pośród dziesiątek innych zawiadomień.
Podobne wpisy
Dzięki dzisiejszej technologii większość rzeczy domowego użytku zmienia się na coraz bardziej nowoczesne. Każdy jako
Kiedy przychodzi lato i pojawiają się pierwsze wakacyjne temperatury, zazwyczaj jesteśmy zachwyceni. Niestety, szybko przychodzi
Chyba każdy miłośnik kina amerykańskiego, widział na nowych produkcjach taki asortyment jak bongo szklane, które
1.00 średnia ocena (55% wynik) - 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*