Transport miejski w nowoczesnym wydaniu

Transport miejski w nowoczesnym wydaniu

Segway wprowadził spore zamieszanie na rynku niewielkich środków transportu. Był niezwykle innowacyjny, oryginalny i nietypowy, ale… niezwykle drogi i przez to nieopłacalny. Pierwotny plan był ambitny: zrewolucjonizować transport miejski. A jaki był końcowy efekt?

 

Prawdę mówiąc – mizerny. Urządzenie było kosmicznie drogie, mało funkcjonalne i poręczne, przez co skończyło, jako środek transportu dla ochroniarzy w dużych marketach i obiektach przemysłowych. Czy taki sam los spotka kolejne urządzenie działające na zasadzie równoważnego żyroskopu?

 

Tym razem mamy do czynienia z dwukołowym pojazdem, który zabierze na pokład dwie osoby. Pojazd posiada niewielką kabinę, dzięki czemu żaden deszcz i śnieg nam niestraszny. Najciekawsze są jednak dodatkowe funkcje tego pojazdu.

 

Urządzenie nosi nazwę Ayhanz Segway i może łączyć się z innymi pojazdami, zamienić się w trójkołowiec, a nawet kolejkę linową. Pojazd może również łączyć się w łańcuszek – idealne rozwiązanie na wycieczki, transport większych grup ludzi etc. Trzeba przyznać, że projekt jest ciekawy, ale czy wejdzie do produkcji?

 

Źródło: Mehdi Alamdari

Podobne wpisy
Auto posiadające kontakt z warunkami atmosferycznymi, naturalnym środowiskiem i brudem, szybko traci swój atrakcyjny wygląd,
Miłośnicy ekstremalnej jazdy w trudnym terenie mają do dyspozycji co najmniej kilkanaście modeli terenówek popularnych,
Samochód nie musi służyć jedynie przewozowi zakupów. Do tego wniosku z roku na rok dochodzi
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*