Student potrafi

Student potrafi

O pomysłowości studentów nikogo przekonywać raczej nie muszę. Niestety najczęściej jest ona niewłaściwie ukierunkowana. A co gdyby dać twórczej ekipie z akademika odpowiednie środki i pozwolić im działać? Oto i efekt.

Studenci Politechniki Los Altos stworzyli HICE (Hydrogen Internal Combustion Engine Vehicle) – tłumacząc na język naszych przodków, pojazd z silnikiem wodorowym o wewnętrznym spalaniu  (raczej będę posługiwał się angielskim skrótem).  Co w tym takiego niezwykłego?

Po pierwsze, dotychczas jedynie największe koncerny samochodowe pozwalały sobie na testy z tego typu silnikami. Studenci Los Altos jako pierwsi skonstruowali pojazd o napędzie wodorowym w warunkach „garażowych”.

Po drugie, jednostka napędowa przez nich zastosowana powstała ze zwykłego czterosuwowego silnika wyjętego z Hondy! Pomysłowi przyszli inżynierowie przerobili go tak, że zamiast benzyny spala wodór.

Ważne jest też to, że całość na końcu ładnie opakowali, przeprowadzili testy, naprawili usterki i są gotowi aby zaprezentować swój trójkołowy bolid światu już 8 maja. Czekamy z niecierpliwością!

źródło: automotto

Podobne wpisy
Wakacyjne wyjazdy większość z nas ma już za nami. Ale kiedy my odpoczywaliśmy, nasze samochody
Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów służących do zaciskania. Najczęściej wykorzystywane są w instalacjach transportujących
Rekreacyjna jazda po trudnym terenie stała się ostatnio na tyle popularna i szeroko dostępna, że
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

3 thoughts on “Student potrafi”

  • Ten pojazd traktowałbym raczej jak pracę magisterską. Wiadomo, że nic odkrywczego tam nie zawrzesz i raczej nie spowodujesz nią naukowego przewrotu, ale napiszesz ją po swojemu, a satysfakcja z jej stworzenia pozostanie. To jest clue studenckich przedsięwzięć;)

  • Przecież to zadna nowosc silniki spalajace wodor zmiast bezyny.\r\nByly nawet takie motory. Jedynna innowacja to ze sami taki zbudowali, ale przeciez samochody sa na gaz wiec to raczej kwestia chcienia zeby przerobic silnik. Jakby to nie wydalalo CO2/miala ogromna wydajnosc czy cos to jeszcze czad a tak to to jest tylko pol srodek.\r\nbtw. pozyskiwanie wodoru jak narazie nie jest wystarcxzajaco dobrze opracowane i nie jest to ani tanie ani mile dla srodowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*