Samochód a trudne warunki na drodze

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zachowywałby się Twój samochód na drodze w całości zasypanej śniegiem? Jazda wyczynowa na śniegu jest bardzo kusząca, jednak bywa niebezpieczna. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt antypoślizgowy, po to by osoby niebędące kierowcami rajdowymi poruszały się bezpiecznie po drogach w okresie zimowym.łańcuchy do aut osobowych

Czy łańcuchy są wymagane?

Każdy kto posiada prawo jazdy dobrze wie, że w Kodeksie Ruchu Drogowego widnieje zapis o tym, że podczas bardzo dużych mrozów i w określonych warunkach łańcuchy śniegowe do aut osobowych są wręcz wymagane. Na ogół z takich narzędzi ułatwiających transport korzysta się w szczególności, kiedy odbywa się trasę na dużych wysokościach czyli rejonach górskich. Istnieją też inne wskazania, są one natomiast podyktowane panującymi obecnie warunkami atmosferycznymi. W naszym kraju przepisy dotyczące tej sfery są dość okrojone, co związane jest także z klimatem. Stosowanie łańcuchów nakołowych jest wymagane tylko na szczególnych terenach, na przykład ze względu na ich ukształtowanie. Wyraźnym sygnałem są wówczas odpowiednio zastosowane znaki drogowe oznaczone kolejno symbolami: A-32, C-18 czy C-19. Niekiedy wymagania te skierowane są tylko do części pojazdów, wówczas wymieniony powyżej znak opatrzony zostaje dodatkową tabliczką z wyjaśnieniem.

Zakaz łańcuchów w Holandii

Stosowanie łańcuchów śniegowych jest dozwolone w sumie w każdym europejskim kraju oprócz Holandii, gdzie użytkowanie tego rodzaju sprzętu zostało przez prawo zabronione. Natomiast w dużej części państw wymagane jest to w poszczególnych miejscach, uprzednio oznakowanych. Stosunek prawny poszczególnych krajów uzasadniony jest przede wszystkim przez klimat i panujące tam na ogół warunki atmosferyczne. Obowiązek ten zazwyczaj dotyczy miejsc położonych wysoko nad poziomem morza, to jest zazwyczaj górskich. W Austrii natomiast posiadanie łańcuchów jest obowiązkowe jeśli wybieramy się na narty czy inne wyczynowe sporty zimowe. Właśnie przepisy austriackie są najbardziej bezwzględne w tym konkretnym przypadku. Jest to jednak zalecenie jeśli ktoś regularnie odwiedza stoki narciarskie. Natomiast wszyscy kierowcy ciężarówek o masie przekraczającej trzy i pół tony znad Dunaju muszą uzbroić się w łańcuchy od listopada do marca.

Wysoka jakość

Warto zatem zaufać marce Thule i korzystać z łańcuchów CB-12 tejże produkcji z uwagi na fakt, że są produkowane i testowane w fabryce po włoskiej stronie Alp. Co za tym idzie mogą być sprawdzane w najlepszych do tego celu warunkach. Hartowana stal manganu i stopów niklu w połączeniu z każdym samochodem to gwarantowana niezawodność w każdych warunkach!

Podobne wpisy
Fotel rajdowy OMP jest jednym z najlepszych według specjalistów Praca kierowcy
Przy prawidłowej eksploatacji pojazdów bardzo ważne są różnego rodzaju filtry. Na rynku można spotkać wielu
Niekiedy dzieje się tak, że jesteśmy zdenerwowani, ponieważ posiadamy samochód, który to wymaga odpowiedniego traktowania,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*