Salon w stylu nowoczesnym

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jego wygląd ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia, dlatego musi oddawać charakter swojego właściciela.

Nowoczesny salon to przede wszystkim prostota i funkcjonalność, wzbogacona o rozwiązania techniczne, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Meble utrzymane w stylu nowoczesnym mają minimalistyczną formę, a przy tym są bardzo praktyczne. Odznaczają się ciekawym desingnem, dzięki czemu ożywiają surowe wnętrze.

Wybieramy wyposażenie
Wybór wyposażenia najczęśiej jest podyktowany wyglądem. Najczęściej wybór pada na topowe modele, które aktualnie są w modzie. Decydując się na najgorętsze trendy musimy liczyc się z tym, że za dwa sezony nie będą już hitem. Jeżeli szukamy mebli na dłuższy czas, lepiej zdecydować się na uniwersalne rozwiązania, które przetrwają kilka, a nawet kilkanaście sezonów.

Styl nowoczesny – charakterystyka
Jakie elementy wyróżniają nowoczesny salon? Przede wszystkim odpowiednie zestawienia materiałów. W nowoczesnych aranżacjach łączone są różne wzory i materiały, przez które salon nabiera odpowiedniego charakteru. Najczęściej są to surowe aranżacje, w których dominuje czerń, szarość, biel i kolory intensywne, które są stanowią doskonały kontrast i uzupełniają wystrój.

Salon z aneksem
Coraz częściej salony są otwarte na kuchnię. Powstaje w ten sposób duża przestrzeń łącząca kuchnię, jadalnię i miejsce spotkań w jednym. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, musimy pamiętać, aby poszczególne strefy były wyraźnie zaznaczone, a jednocześnie współgrały ze sobą i nie zakłócały nawzajem swojej funkcjonalności. Przy dużym nagromadzeniu funkcji danej przestrzeni, nowoczesny styl będzie najlepszym rozwiązaniem. Prosta, minimalistyczna forma mebli wizualnie nie przeciąży wnętrza, w którym i tak znajdują się już dużo elementów wyposażenia. Dla przykładu – sofa powinna być prosta i osadzona na nóżkach. Jeżeli sofa stoi na nóżkach, między siedziskiem, a podłogą pozostaje wolna przestrzeń, która powiększa optycznie pokój. Pod kanapą możemy umieścić taśmę led, która daje bardzo ciekawy, nieco futurystyczny efekt.

Podobne wpisy
Projektowanie pokoju dziecięcego może przynosić tyle samo radości i satysfakcji, co wątpliwości. Należy bowiem odpowiednio
Dobry procesor, karta graficzna, ogromny monitor oraz specjalna klawiatura gamingowa to nie wszystko, w co
Niedobór witamin w organizmie może doprowadzić do powstania wielu poważnych chorób, więc nie powinno się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Jeden komentarz dotyczący “Salon w stylu nowoczesnym”

  1. clooos powiedział:

    salon to chyba tylko w domku jednorodzinnym, na pewno nie w bloku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*