Rowerowy namiot

Marzy wam się rowerowa eskapada, jednak przeraża was wizja taszczenia z sobą ciężkiego, topornego namiotu? Jest rozwiązanie! Oto Bikamper.

Namiot wykonany z wodoodpornego uretanu pokrytego nylonem ma rozmiary 200 x 90 cm i mieści jedną dorosłą osobę. Spakowany zaś stanowi paczkę o wymiarach 26 x 14 cm. A teraz najlepsze – waga 1,63 kg!

Co do konstrukcji, to po rozłożeniu namiot opiera się na ramie roweru. Jedyna modyfikacja jakiej musimy dokonać to odłączenie przedniego koła. Zastosowanie roweru sprawia, że konstrukcja namiotu nie wymaga przewożenia żadnych dodatkowych słupków.

Niestety pomysł ma też swoje minusy. Pierwszym z nich jest małą wytrzymałość namiotu. Producenci szacują, że przetrwa on jedynie 3 sezony. Druga sprawa to cena 150 – 200$. Mimo to sadzę, że warto bliżej przyjrzeć się temu pomysłowi, nagrodzonemu w końcu w konkursie red dot.

źródło: topeak.com

Podobne wpisy
Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu telefonu jest albo wymiana jego obudowy na nową, albo nałożenie
Gdyby porównać współczesną szkolę z tą sprzed dwudziestu albo dwudziestu pięciu lat, różnica polegałaby nie
Jednym z elementów garderoby każdej kobiety jest portfel damski. Prawdopodobnie jest to jedna z niewielu
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

You may also like...

3 komentarze

  1. mank napisał(a):

    Widać od razu „fachowość” strony. Ludzie, przed napisaniem takiego artykułu powinniście zasięgnąć trochę wiedzy na temat namiotów. Namiot trzy sezonowy to nie taki który przetrwa trzy sezony, tylko taki który jest przeznaczony na trzy pory roku: wiosnę, lato, jesień. Pozdrawiam

  1. 11/02/2011

    […] Rowerowy namiot […]

  2. 15/02/2011

    […] Namiot rowerowy […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*