Rowerowy namiot

Rowerowy namiot

Marzy wam się rowerowa eskapada, jednak przeraża was wizja taszczenia z sobą ciężkiego, topornego namiotu? Jest rozwiązanie! Oto Bikamper.

Namiot wykonany z wodoodpornego uretanu pokrytego nylonem ma rozmiary 200 x 90 cm i mieści jedną dorosłą osobę. Spakowany zaś stanowi paczkę o wymiarach 26 x 14 cm. A teraz najlepsze – waga 1,63 kg!

Co do konstrukcji, to po rozłożeniu namiot opiera się na ramie roweru. Jedyna modyfikacja jakiej musimy dokonać to odłączenie przedniego koła. Zastosowanie roweru sprawia, że konstrukcja namiotu nie wymaga przewożenia żadnych dodatkowych słupków.

Niestety pomysł ma też swoje minusy. Pierwszym z nich jest małą wytrzymałość namiotu. Producenci szacują, że przetrwa on jedynie 3 sezony. Druga sprawa to cena 150 – 200$. Mimo to sadzę, że warto bliżej przyjrzeć się temu pomysłowi, nagrodzonemu w końcu w konkursie red dot.

źródło: topeak.com

Podobne wpisy
Niewiele osób przywiązuje do tego wagę, aczkolwiek przemysł i sprzedaż to dziedziny w dużej mierze
Obecnie rozwój technologii dostarcza nam wielu ciekawych rozwiązań, mających duży wpływ na nasze codzienne życie. Czy wyobrażamy
Obecnie w hali fabrycznej komputery są niezbędne. To dzięki nim można sterować pracą maszyn. Automatyzacja
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

3 thoughts on “Rowerowy namiot”

  • Pingback: Rowerem na deszczu
  • Pingback: Bąbelkowy namiot
  • Widać od razu „fachowość” strony. Ludzie, przed napisaniem takiego artykułu powinniście zasięgnąć trochę wiedzy na temat namiotów. Namiot trzy sezonowy to nie taki który przetrwa trzy sezony, tylko taki który jest przeznaczony na trzy pory roku: wiosnę, lato, jesień. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*