Rower to czy motocykl?

Rower to czy motocykl?

Wygląd zewnętrzny wskazuje jednoznacznie – rower. Coś tu jednak jest nie tak. Gdzie u licha pedały, łańcuch, przerzutki – krótko mówiąc napęd? Cóż Ralf Kittmann, twórca konceptu hmk 561, przysporzył nam sporych kłopotów z zakwalifikowaniem jego dzieła do jakiejkolwiek kategorii pojazdów.

Hybrydowy rower Lexusa

Jednego natomiast temu projektowi odmówić nie można – elegancji. Rama wykończona wstawkami z włókna węglowego (co ciekawe służą one także jako przewodnik dla pokładowej elektryki), subtelnie zakamuflowane zawieszenie i napęd oraz pięknie wkomponowane światła czynią hmk 561 naprawdę pięknym.

Ościste siodełko

A właśnie, napęd. Konia z rzędem temu, kto odgadnie jak ten cudak jest napędzany. Co? Nikt nie wie? No to wam podpowiem. Pojazd posiada dwa silniki elektryczne, które napędzają obręcze kół poprzez specjalne, kręcące się wstawki w widelcu i tylnym wahaczu. Co ciekawe podczas hamowania wstawki zamieniają się w prądnice i dostarczają energie z powrotem do akumulatora. Cóż, fajny patent, ciekawe czy kiedykolwiek będzie miał okazje zadziałać.

Jednokołowy motocykl

Elektryczny motocykl Mission One źródło: thedesignblog.org

Podobne wpisy
Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów służących do zaciskania. Najczęściej wykorzystywane są w instalacjach transportujących
Rekreacyjna jazda po trudnym terenie stała się ostatnio na tyle popularna i szeroko dostępna, że
Rok 2018 był kolejnym rokiem wzrostu sprzedaży samochodów elektrycznych. Coraz większemu wyborowi modeli towarzyszy oczekiwany
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Rower to czy motocykl?”

  • Pingback: Światła doświetlające zakręty w motocyklach od BMW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*