Rodzaje namiotów turystycznych

Rodzaje namiotów turystycznych

Namiot dobrej jakości kosztuje mniej więcej tyle samo, co jednodniowy pobyt w luksusowym hotelu. Nie wszystkich stać na wakacje w czterogwiazdkowym ośrodku.

sklep outdoorowyKoszty wakacji można znacznie zmniejszyć wybierając kemping zamiast hotelu, czy pensjonatu. Na biwaku możemy być bliżej natury i ludzi, a to jest gwarancją udanego urlopu, zwłaszcza z nieco większymi dziećmi. Namiot to również świetne rozwiązanie, jeżeli lubisz podróżować pieszo na szlakach, a nie masz innej możliwości noclegu.

Kupowanie namiotu uzależnione jest od tego, jaki rodzaj aktywności planujemy. Na rynku jest szereg modeli – od małych i ultralekkich, aż po duże, kilku komorowe „pałace”. Najlepszym miejscem, aby zaopatrzyć się w taki sprzęt jest sklep sklep outdoorowy. W takim miejscu kupimy solidny, dobry model, a przy tym możemy liczyć na fachowe wsparcie.

Ważny jest rodzaj turystyki, jaki uprawiamy – inny model wybieramy na biwak w gronie rodzinnym, a inny do ekstremalnych zadań. Dostępne na rynku namioty to:

  • kempingowe,
  • trekkingowe,
  • wyprawowe,
  • wędkarsko – plażowe.

Najprostszymi modelami są oczywiście namioty plażowo – wędkarskie. To małe, lekkie namioty, które są pozbawione jednej ściany. Posiadają tylko jedną powłokę i zostały zaprojektowane w taki sposób, aby schronić się przed wiatrem lub lekkim deszczem podczas plażowania lub łowienia ryb.
Namioty kempingowe są duże, wygodne i dość wysokie. Zazwyczaj posiadają od jednej do kilku sypialni, przedsionek, tropik, a czasem również inne udogodnienia. Takie modele dedykowane są rodzinom z dziećmi, sprawdzą się także podczas większej wyprawy ze znajomymi. Trzeba się tez liczyć z ich dość dużą wagą, która może nawet przekraczać 15 kilogramów. Jeżeli sklep outdoorowy akurat nie ma w swojej ofercie takiego modelu, możemy udać się do składnicy harcerskiej.

Zupełnie inne są namioty trekkingowe, które ma każdy profesjonalny sklep outdoorowy. To lekkie i stosunkowo niewielkie modele, które można szybko i prosto rozstawić, a także bez problemu złożyć. Ich waga nie przekracza z reguły 4,5 kilograma.

Ultralekkie są z kolei namioty wyprawowe, które są również bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Można zabrać je niemal wszędzie, także na górską wspinaczkę. Cechuje je jednak bardzo wysoka cena w porównaniu z innymi.

Podobne wpisy
Kapitan Ameryka, bohater komiksów Marvela jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci fikcyjnych na świecie. Uwagę
Łyżwiarstwo figurowe różni się znacznie od dyscyplin pokrewnych, czyli hokeja na lodzie oraz łyżwiarstwa szybkiego.
Herbata to wyjątkowa roślina. Za jej pomocą przygotowujemy pyszny, rozgrzewający napój. Niestety jest bardzo wrażliwa
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*