Rodzaje namiotów turystycznych

Rodzaje namiotów turystycznych

Namiot dobrej jakości kosztuje mniej więcej tyle samo, co jednodniowy pobyt w luksusowym hotelu. Nie wszystkich stać na wakacje w czterogwiazdkowym ośrodku.

sklep outdoorowyKoszty wakacji można znacznie zmniejszyć wybierając kemping zamiast hotelu, czy pensjonatu. Na biwaku możemy być bliżej natury i ludzi, a to jest gwarancją udanego urlopu, zwłaszcza z nieco większymi dziećmi. Namiot to również świetne rozwiązanie, jeżeli lubisz podróżować pieszo na szlakach, a nie masz innej możliwości noclegu.

Kupowanie namiotu uzależnione jest od tego, jaki rodzaj aktywności planujemy. Na rynku jest szereg modeli – od małych i ultralekkich, aż po duże, kilku komorowe „pałace”. Najlepszym miejscem, aby zaopatrzyć się w taki sprzęt jest sklep sklep outdoorowy. W takim miejscu kupimy solidny, dobry model, a przy tym możemy liczyć na fachowe wsparcie.

Ważny jest rodzaj turystyki, jaki uprawiamy – inny model wybieramy na biwak w gronie rodzinnym, a inny do ekstremalnych zadań. Dostępne na rynku namioty to:

  • kempingowe,
  • trekkingowe,
  • wyprawowe,
  • wędkarsko – plażowe.

Najprostszymi modelami są oczywiście namioty plażowo – wędkarskie. To małe, lekkie namioty, które są pozbawione jednej ściany. Posiadają tylko jedną powłokę i zostały zaprojektowane w taki sposób, aby schronić się przed wiatrem lub lekkim deszczem podczas plażowania lub łowienia ryb.
Namioty kempingowe są duże, wygodne i dość wysokie. Zazwyczaj posiadają od jednej do kilku sypialni, przedsionek, tropik, a czasem również inne udogodnienia. Takie modele dedykowane są rodzinom z dziećmi, sprawdzą się także podczas większej wyprawy ze znajomymi. Trzeba się tez liczyć z ich dość dużą wagą, która może nawet przekraczać 15 kilogramów. Jeżeli sklep outdoorowy akurat nie ma w swojej ofercie takiego modelu, możemy udać się do składnicy harcerskiej.

Zupełnie inne są namioty trekkingowe, które ma każdy profesjonalny sklep outdoorowy. To lekkie i stosunkowo niewielkie modele, które można szybko i prosto rozstawić, a także bez problemu złożyć. Ich waga nie przekracza z reguły 4,5 kilograma.

Ultralekkie są z kolei namioty wyprawowe, które są również bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Można zabrać je niemal wszędzie, także na górską wspinaczkę. Cechuje je jednak bardzo wysoka cena w porównaniu z innymi.

Podobne wpisy
Przy wszelkiego rodzaju ćwiczeniach często jest wykorzystywany jakiś sprzęt. Można go nazwać zarówno sportowym, jak
Narciarstwo to sport, podczas którego uprawiania, wiele ludzi doznaje poważnych urazów. W sezonie narciarskim specjalistyczne grupy
Wędzarnia przy domu lub na działce jest marzeniem wielu osób, lecz gdy ma się ziścić
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*