Rodzaje jazdy terenowej

Rodzaje jazdy terenowej

Rekreacyjna jazda po trudnym terenie stała się ostatnio na tyle popularna i szeroko dostępna, że nie powinno być większych problemów, jeżeli zdecydujemy się wziąć udział w tym sporcie. To świetny pomysł na to, by po prostu aktywnie spędzić dzień i cieszyć się „potrójnym p” ? przyrodą, pogodą i przygodą. Istnieje wiele rodzajów rekreacyjnego off-roadingu, od śmigania po wydmach czy lasach, aż do brnięcia poprzez skały i błota. Zresztą, aby przekonać się, z jak wieloma różnymi terenami można się zmagać w ramach tego hobby, wystarczy odwiedzić sklep 4×4 (to dedykowane temu hobby przybytki) i sprawdzić, na jak wiele oferuje się tam opon, dostosowanych do różnych warunków terenowych i pogodowych.

Trasy piaskowe

Przemierzanie tego typu tras polega zazwyczaj na jeździe po wydmach, często związaną z turystyką na Bliskim Wschodzie. Oczywiście tego typu aktywność nie jest ograniczona do tego regionu świata, jednak to własnie tam najłatwiej jest o dobre imprezy oraz trasy. Co nie oznacza, że trasami piaskowymi nie możemy cieszyć się w innych krajach. Zarówno w Ameryce jak i Europie można znaleźć wiele torów pełnych wydm.

Innym sposobem na wspaniałą zabawę nad wydmami są tak zwane „Dune Buggies”. Są to wysoce wyspecjalizowane samochody, dopasowane do poruszania się w piaszczystym terenie i wyposażone w zmodyfikowany silnik zamontowany na otwartym podwoziu. sklep 4x4Modyfikacje tych maszyn mają zwykle na celu zwiększenie stosunku mocy do masy, zmniejszenie wagi pojazdu lub zwiększenie mocy silnika. Dobrze wyposażony sklep 4×4 zazwyczaj ma całą sekcję poświęconą pustynnej jeździe – sprawdź na przykład Rayo4x4.pl. Chociaż pojazdy tego typu były początkowo zaprojektowane do poruszania się po pustyni lub plażach, stały się bardziej zróżnicowane pod względem terenu, z którym mogą sobie poradzić i obecnie są budowane dla bardziej ogólnych zadań off-roadowych. Niektóre są nawet budowane i używane jako pojazdy drogowe. Zwykle funkcja jest określana przed skonstruowaniem pojazdu, w celu optymalizacji komfortu i możliwości wozu.

Trasy błotne

Walka z błotem to kolejny z najpopularniejszych rodzajów off-roadingu. Całe założenie jest dość proste i z grubsza polega na znalezieniu dużej powierzchni mokrego błota lub gliny i próbie przejechania tak daleko, jak to możliwe, bez utknięcia. Chcący uprawiać ten rodzaj jazdy terenowej nie ominą wizyty w sklepie 4×4. Jazda poprzez błoto wymaga wyposażenia samochodów w bardzo specyficzne opony.

Podobne wpisy
Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów służących do zaciskania. Najczęściej wykorzystywane są w instalacjach transportujących
Rok 2018 był kolejnym rokiem wzrostu sprzedaży samochodów elektrycznych. Coraz większemu wyborowi modeli towarzyszy oczekiwany
Udany zakup samochodu z drugiej ręki zazwyczaj wymaga choćby podstawowej wiedzy o motoryzacji. Jeśli znamy
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*