Recykling cystern sposobem na tanie mieszkanie.

Recykling cystern sposobem na tanie mieszkanie.

Ostatnio słyszałem, że baca został wpisany na listę zawodów ginących. Czy ten sam los może kiedykolwiek spotkać kierowcę TIRa? Sądząc po tysiącach tych maszyn, rozjeżdżających dzień w dzień Polskie drogi, jest to mało prawdopodobne. Jednak, coraz częściej transport samochodowy, przegrywa w walce z transportem kolejowym czy wodnym. Tak więc, czy wraki TIRów zaścielą wkrótce złomowiska? Mało prawdopodobne. Jednak firma KEG Apartment postanowiła przygotować ludzkość także na taka ewentualność. Ich projekt zakłada przerabianie tirów (a w szczególności cystern) na … pomieszczenia mieszkalne.

Aby przystosować taki pojazd do warunków mieszkalnych przede wszystkim należny wpuścić do środka trochę światła. Ma temu posłużyć przeszklenie jednej ze ścian cysterny. Teraz już tylko kilka łóżek, toaleta, szafa i można mieszkać. Taki „apartament” jest z pewnością marzeniem każdego obieżyświata. A gdy znudzi mu się tułaczka, zawsze może odstawić swą cysternę na pobocze i osiedlić się w jakimś pięknym zakątku. Swoją droga ciekawe czy projektanci z KEG Apartments,  słyszeli o Michale Drzymale?

źródło: thedesignblog

P.S: O innych szalonych pomysłach na recycling przeczytacie tutaj:

Krzesła z PS2

Recycling w kosmosie

Recycling hardware w służbie sztuce

Podobne wpisy
Samochodowa nawigacja to jedno z tych udogodnień, bez których większość współczesnych kierowców nie wyobraża sobie
Nastrój romantycznej, czy wykwintnej kolacji można zbudować na wiele sposobów: ładna zastawa, elegancka aranżacja stołu,
Jak przetrwać związek na odległość? To chyba podstawowe pytanie, jakie zadają sobie pary decydujące się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*