RE-ACT Eco Project i Fashion Show

RE-ACT Eco Project i Fashion Show

78 Wszystko wskazuje na to, że Futureblog na początku czerwca 2009 zagości w Łodzi. Dlaczego? Odbędzie się tam RE-ACT Eco Project oraz RE-ACT Fashion Week.

RE-ACT Fashion Show to unikalne wydarzenie w świecie mody, którego ideą jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej poprzez najświeższe trendy w modzie i wzornictwie. Młodzi projektanci z Polski i zagranicy staną do rywalizacji o najlepszą kreację recyklingową. Przed konkursem swoją kolekcję zaprezentuje główny projektant LAC ET MEL ? Gregor Clemens, uznany przez brytyjski Vogue jednym z największych współczesnych wizjonerów świata mody. Twarzą imprezy będzie Iza Miko ? najbardziej ekologiczna polska gwiazda. Podczas imprezy przedmioty codziennego użytku stworzone z surowców wtórnych złożą się na wystrój sali.

RE-ACT Eco Project – 1-7.06.2009 – Galeria Łódzka

Od 1 do 7 czerwca w Galerii Łódzkiej zagoszczą: eko-design i eko-technologie. Zobaczymy m.in. elementy wystroju mieszkań wykonane z surowców wtórnych, a także najnowocześniejsze technologie pomagające zaoszczędzić energię i zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do środowiska. Dzięki interaktywnym makietom i symulatorom, będzie można przyjrzeć się różnym procesom i zmianom zachodzącym w eko-systemie. Firmy świadome ekologicznie i społecznie będą mogły zaprezentować profil firmy poprzez wystawienie swojego standu z asortymentem. 6 i 7 odbędzie się specjalny pokaz finałowych kreacji młodych projektantów, które brały udział w RE-ACT Fashion Show.

RE-ACT Eco Project ma również charakter edukacyjny. Projekt ma na celu przedstawienie idei recyklingu, procesu przetwarzania odpadów i możliwości wykorzystania surowców wtórnych w życiu codziennym. Wierzymy, że niedługo wszyscy będziemy eko.

80

Warto wspomnieć, że organizatorzy ogłosili konkurs dla młodych projektantów mody!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą kreację recyklingową, która odbędzie się w ramach RE-ACT Fashion Show – ekologicznego pokazu mody. RE-ACT Fashion Show to finałowa impreza FashionPhilosophy Fashion Week – pierwszego, międzynarodowego tygodnia mody w Polsce. Główna nagroda to 15 000 złotych i udział w listopadowym pokazie Catwork w Dreźnie! W jury zasiądą m.in. Gregor Clemens – główny projektant ekologicznego domu mody LAC ET MEL – uznany przez brytyjski Vogue jednym z współczesnych wizjonerów mody, Alexandra von Schledorn – wieloletni redaktor Burdy, czy Grzegorz Maldoror Matląg.

82

Jak sami widzicie sporo się będzie działo w ciągu całego tygodnia w Łodzi. My na pewno nie przepuścimy sobie takiej okazji i się tam wybierzemy. Jeżeli macie czas, albo szczęśliwie akurat w Łodzi mieszkacie to zapraszamy Was także! Dla tych, którzy nie znajdą czasu, czekać będę obfite relacje oraz materiał wideo i zdjęcia na Futureblogu! 🙂 Na koniec krótki filmik dla miłośników mody.. albo miłośników pięknych modelek – jak kto woli.

Podobne wpisy
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
Kosmetyki naturalne i ich cenne walory Nie bez powodu w dzisiejszych czasach ogromną popularnością i
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*