Pyszne przepisy na drinki z whisky

Pyszne przepisy na drinki z whisky

Whisky to ulubiony trunek wielu osób. Jest tak uwielbiany, że nawet jego prawdziwi zwolennicy mówią o tym alkoholu, jako o wodzie życia. Są jednak ludzie, którzy nigdy nie próbowali whisky, nieszczęsne dusze, które często chętnie kupują tylko tequilę lub wódkę. Czasem jest to zrozumiałe, bowiem whisky wymaga pewnego wyrafinowania i umiejętności jego spożywania. Tym bardziej iż istnieją różne rodzaje whisky o swoich specyficznych walorach. Oczywiście najszlachetniejszym sposobem picia tego alkoholu jest spożywanie go w czystej postaci ? najwyżej z dodatkiem lodu, niemniej jednak dla osób które jeszcze nie mają aż tak wyrobionych kubków smakowych bądź też dla tych, którzy chcą spróbować whisky z innej strony, przygotowaliśmy kilka pysznych przepisów na drinki z tym trunkiem właśnie w roli głównej.

whiskeyJego wysokość: Mint Julep

To bardzo interesujący pomysł na drinka, choć bardzo klasyczny i niesamowicie słodki. Co ciekawe, to żaden nowy wymysł ? lecz idea pochodząca aż z XVIII wieku!

  Składniki:

 • 50 ml whiskey
 • 1 łyżeczka gorącej wody
 • kruszony lód
 • 10 listków mięty
 • 1 łyżeczka cukru

Drinka uzyskuje się w najlepszy sposób za pomocą shakera. Należy w pierwszej kolejności wrzucić do niego miętę, a następnie cukier. Do dalszego etapu potrzebny będzie okrągły tłuczek, za pomocą którego trzeba rozdrobnić miętę, aż do momentu gdy zacznie wypuszczać swoje soki. W następnej kolejności konieczne jest dolanie gorącej wody, wymieszanie całości i później ? przyda się szklanka highball wypełniona kruszonym lodem. Pora na finał, czyli dolanie whisky i intensywne mieszanie wszystkich składników dopóty, dopóki na ściankach szklanki nie pojawi się szron.

Pyszny w swej prostocie: Whisky Cobbler

Kolejnym pomysłem jest opcja jeszcze mniej skomplikowana niż poprzednik, o wdzięcznej nazwie Whisky Cobbler.

  Składniki:

 • 50 ml whisky
 • 15 ml syropu cukrowego
 • lód w kostkach
 • 15 ml likieru pomarańczowego

Wszystko co trzeba zrobić to wypełnić szklankę typu highball lodem, a następnie po dodaniu do niej wszystkich pozostałych wyżej wymienionych składników – porządnie je wymieszać. Polecamy tego drinka w szczególny sposób paniom szukającego towarzystwa do wieczornego relaksu w domowym zaciszu. Popijany na tarasie smakuje najlepiej!

Wyjątkowy w %: Thunderclap

To najmocniejszy zawodnik, gdyż w tym drinku będziemy mieszać ze sobą praktycznie sam alkohol plus lód. To propozycja dla prawdziwych twardzieli!

  Składniki:

 • 40-50 ml whiskey
 • 25 ml ginu
 • 25 ml brandy
 • skruszony lód

Do jego przyrządzenia przyda się szklanica barmańska w jednej trzeciej wypełniona skruszonym lodem ? napełniamy ją alkoholami po kolei: whisky, brandy i wykańczamy ginem, następnie mieszamy maksymalnie 10 sekund. Idealnie prezentuje się w szklance typu longdrink.

Uwaga ? aby poczuć prawdziwą przyjemność z popijania tego trunku należy przede wszystkim zadbać o jego odpowiednią temperaturę, którą jest plus minus 16 stopni Celsjusza. W przypadku zbyt wysokiej bądź zbyt niskiej temperatury whisky może tracić swoje
walory smakowe czy też aromat.

// ]]>

Podobne wpisy
Kapitan Ameryka, bohater komiksów Marvela jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci fikcyjnych na świecie. Uwagę
Łyżwiarstwo figurowe różni się znacznie od dyscyplin pokrewnych, czyli hokeja na lodzie oraz łyżwiarstwa szybkiego.
Herbata to wyjątkowa roślina. Za jej pomocą przygotowujemy pyszny, rozgrzewający napój. Niestety jest bardzo wrażliwa
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*