Pomysł na prezent dla komputerowego maniaka

Pomysł na prezent dla komputerowego maniaka

Komputery zawładnęły naszym życiem – korzystamy z nich zarówno w pracy, jak i w domu. Jeżeli szukasz prezentu dla kogoś, kto spędza przed laptopem długie godziny, z pewnością skorzystasz z poniższych propozycji.

Rozgałęziacz USB
Każdy zna ten problem, kiedy zaczyna brakować wolnych gniazdek USB, więc zaczynamy kombinować z przepinaniem urządzeń. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest rozgałęźnik, dzięki któremu bez problemu można podłączyć kilka dodatkowych sprzętów. Niektóre z nich mają ciekawą, designerską formę, dlatego świetnie sprawdzą się w roli prezentu.

Wiatrak
Praca przy komputerze jest szczególnie uciążliwa w trakcie upałów. Nie ma jednak potrzeby inwestowania w duży wiatrak, które będzie zajmował miejsce na biurku. Wystarczy mały wiatraczek na USB, który można skierować w dowolnym kierunku. Taki gadżet pobiera też dużo mniej energii elektrycznej od klasycznego wiatraka, a przy tym zapewnia taki sam komfort.

Wibracyjny głośnik
Urządzenie wykorzystuje w pracy zjawisko rezonansu. Głośnik przemienia dostępne wokół powierzchnie w subwoofer. Nie ma w tym żadnej magii – jeden z elementów urządzenia należy przyczepić do np. blatu stołu, klapy laptopa, a nawet pustego kubka, a całą resztą zajmą się prawa fizyki.

Przenośna lampka
Lampka posiada wtyczkę USB i elastyczne ramię, dzięki któremu skierujemy źródło światła w wybraną stronę. Źródłem światła są diody LED, które zużywają do 80 procent mniej energii elektrycznej, a przy tym są w stanie świecić nawet 20 razy dłużej od tradycyjnych żarówek.

Ręczny skaner
Duże skanery zajmują miejsce na biurku, a przy tym są dość drogie. Skaner jest urządzeniem, którego nie używamy na co dzień, dlatego nie ma większego sensu kupowanie go do domu. Świetnym gadżetem jest ręczny skaner, który można traktować nie tylko jako awaryjny sposób wprowadzenia dokumentów do komputera, ale również jako źródło rozrywki.

Powerbank
Nie jest to gadżet przeznaczony stricte do komputera, jednak jest niezwykle przydatny, zwłaszcza w podróży. Powerbank podłącza się za pomocą gniazda USB, przez które jest ładowane. Po naładowaniu powerbank pełni rolę zapasowego akumulatora do innych urządzeń elektronicznych, np. telefonu.

Podobne wpisy
Certyfikaty SSL są obecne na rynku już od dawna, ale dopiero w ostatnich latach znacznie
Posiadanie wysokiej jakości sprzętu elektronicznego jest dzisiaj podstawą dla osób pracujących na co dzień w
Jeszcze parę lat temu etui na telefony były bardzo popularne i nosił je praktycznie każdy.
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Pomysł na prezent dla komputerowego maniaka”

  • hej, ja kupiłem żonie lampę uv na usb do kompa, polecam, mało zjada prądu, a jest tak wydajna jak zwykła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*