Parasol recykler

Parasol recykler

Niby uczyłem się w podstawówce na lekcjach przyrody o obiegu wody w naturze, ale zawsze gdy zaczyna padać, to po cichu zadaję sobie pytanie – po cholerę tyle tej wody z nieba leci i się marnuje? Cóż, ekologiczne budownictwo już od ładnych paru lat przystosowywane jest do wtórnego wykorzystywania deszczówki. Jednak teraz, za sprawą parasola Filterbrella, argentyńskiej pracowni designerskiej Synopsis, będziemy mogli odzyskiwać wodę z opadów także poza domem!

Jak poderwać dziewczynę?

Oczywiście pierwszą, podstawową funkcją parasola jest ochrona naszego ciała przed zmoczeniem, jednak wynalazek ten, w przeciwieństwie do tradycyjnych parasoli, nie odprowadza całej wody na zewnątrz, ale zbiera ją, w podobny sposób jak kielichy kwiatów. Następnie woda jest filtrowana i spływa rączką do butelki umieszczonej pod uchwytem.

Parasol ładowarka

Niestety paradoks tego wynalazku polega na tym, że w momencie gdy najbardziej wody potrzebujemy – czyli przy 30-stopniowych upałach, raczej jej nie uzyskamy przy pomocy parasola. Tym niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wodę zbierać podczas opadów i odkładać na przyszłość. Z pewnością pozwoli to zaoszczędzić nam trochę grosza

źródło: thedesignblog

Podobne wpisy
Stal jest materiałem często używanym do wykonywania konstrukcji stalowych w firmie ażurowej. Tak wykonane elementy
W epoce sprzed telefonów komórkowych, zdjęcia wykonywane były różnego rodzaju samodzielnymi aparatami, w których obraz
Certyfikaty SSL są obecne na rynku już od dawna, ale dopiero w ostatnich latach znacznie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Parasol recykler”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*