Owadzi hotel

Owadzi hotel

Wiem, że to trudne pojęcia, zwłaszcza w okresie, kiedy największym marzeniem każdego Polaka jest wytłuczenie wszystkich much i komarów bzyczących nad głową, ale w Londynie borykają się z zupełnie innymi problemami i właśnie powstał tam pierwszy hotel dla owadów.

Oczywiście wspomniane przeze mnie muchy, czy komary nie będą tam mile widziane, ale już np. pszczoły czy biedronki jak najbardziej. Szczególnie o problemie z tymi pierwszymi jest od dawna głośno. Podobno z powodu złego stanu środowiska naturalnego pszczoły nie chcą się rozmnażać, co w prosty sposób prowadzi do problemów z „zapylaniem”. Sprawa jest już nawet tak poważna, że niektóre kraje opracowały plan b, na wypadek wyginięcia pszczół – zatrudnienie chińskich robotników. Pamiętajmy jednak, że to za co trzeba będzie zapłacić chińczykom, te pracowite owady robią za darmo.

Kto wie może też z ww. powodów owadzi hotel kształtem przypomina plaster miodu. W każdej z „komór” umieszczone są przysmaki i materiały, dzięki którym dany owad może się rozwijać i wie gdzie się osiedlić. Jeżeli projekt przypadł wam do gustu i fascynuje was życie owadów to możecie zakupić taki hotel na stronie jego pomysłodawców – firmy ARUP

źródło: britishland.com

Podobne wpisy
Większość z nas choć raz w życiu choć raz w życiu się odchudzała. Z bardzo
Świece zapachowe szturmem podbiły serce niejednego człowieka. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ
Piękny uśmiech nie powstaje sam. Jest on wynikiem regularnego mycia, pracy oraz kontroli dentystycznych. To,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*