Obuwniczy kwietnik

Obuwniczy kwietnik

W życiu każdego buta przychodzi moment, w którym jego ziemska wędrówka dobiega końca.  Nie wiem jak wam, ale mi zawsze jest ciężko rozstać się z przyjacielem, który przebył ze mną tyle kilometrów, wspierał mnie w każdej sytuacji – czy słońce, czy deszcz zawsze był gotów nieść ukojenie obolałym stopom. Wobec  tej osobistej tragedii buta i jego właściciela nie potrafiła przejść obojętnie także firma OAT. I tak właśnie powstały biodegradowalne buty.

Wieszak na buty

But widoczny na zdjęciu powyżej, wykonany jest w całości z materiałów rozkładających się w środowisku naturalnym. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie by w należyty sposób uhonorować jego wieloletnią służbę i urządzić mu uroczysty pochówek. Co więcej, jest to nawet wskazane, gdyż producenci postarali się, aby pamięć po naszych ukochanych butach nie umarła. Gdzieś wewnątrz nich znajdują się bowiem nasiona, które kiełkują po zakopaniu buta w ziemi i odpowiedniej pielęgnacji.

Ekobuty

Takie podejście do kwestii przejścia znoszonych butów doceniają nie tylko ich szarzy nosiciele. Pomysł firmy OAT został bowiem doceniony podczas Amsterdamskiego Tygodnia Mody, gdzie zdobył nagrodę w kategorii „Green Design„.

źródło: oatshoes.com

Podobne wpisy
Cis to długowieczny krzew, który ładnie wygląda przez cały rok. Świetnie nadaje się on do
Chcesz otworzyć warsztat lub dopiero zaczynasz i majsterkujesz w swoim garażu? W takim razie z
Widzenie 3D to zdolność porównywania różnych odległości przedmiotów. Jak się okazuje, nie każdy zobaczy obrazy
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Obuwniczy kwietnik”

  • Pingback: Gumowe buty, czyli latex znów w modzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*