Nowoczesne oświetlenie w domu

Nowoczesne oświetlenie w domu

Design Polecamy

Coraz więcej osób, planując remont czy wykończenie mieszkania, decyduje się na używanie nowoczesnych lamp oraz innych elementów oświetlenia. Okazuje się bowiem, że styl nowoczesny, nawet jeśli nie jest przewodnim w danym pomieszczeniu, to nadal święci triumfy wśród osób planujących stworzenie przytulnego oraz wygodnego wnętrza.

Oświetlenie rzecz jasna pełni przede wszystkim funkcję praktyczną: może ogólnie dawać światło w pomieszczeniu, co zazwyczaj jest domeną lamp sufitowych, albo po prostu dostarcza odpowiednich wrażeń wizualnych dzięki swojej dekoracyjności. W każdym z tych wydań używać jednak można nowoczesnych lamp, które świetnie sprawdzają się w połączeniu z najróżniejszymi pomysłami na wnętrze.

Jakie są nowoczesne lampy?

Niegdyś oświetlenie pełniło głównie jedną funkcję, tymczasem dziś wszystkie nowoczesne lampy mają spełniać dwie role jednocześnie: muszą być funkcjonalne w danym wnętrzu, ale zarazem również niezwykle dekoracyjne oraz tworzące charakter pomieszczenia. Z tego powodu w wielu przypadkach wybiera się nie tylko pojedyncze lampy, ale całe ich zestawy, łącząc kolory mebli czy ścian z estetyką wykończenia wnętrza.

Z jakich materiałów?

Przede wszystkim nowoczesne lampy często wykonywane są z materiałów zupełnie innych niż standardowe szkło. Niekiedy lampa w ogóle nie posiada szklanych elementów, bazując np. na metalowym abażurze, szczególnie modnym w przypadku stylu miejskiego. Przy stylu skandynawskim stawia się raczej na jasne barwy: zarówno jasne kolory drewna, jak i po prostu biel oraz szarości. Niekiedy całość wykończenia pomieszczenia, jeśli wykonana w delikatnych barwach, przełamana jest np. ceramicznym, lakierowanym abażurem lampy w intensywnym odcieniu, np. czerwieni, granatu czy zieleni. Wykorzystuje się więc zarówno tkaniny, jak i ceramikę, metal czy drewno.

Nowoczesne lampy jest dziś dość łatwo znaleźć w ofercie rozmaitych sklepów z wyposażeniem wnętrz, dlatego stanowią one łakomy kąsek przy wykończeniu mieszkania. Nie należy jedynie zapominać o funkcjonalności naszych wyborów.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów