Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia

Dobrze urządzona kuchnia jest przede wszystkim funkcjonalna, ale też ładna. Projektując to pomieszczenie trzeba brać pod uwagę układ przestrzenny, a także prawidłową integrację z resztą mieszkania. Współczesne kuchnie często są połączone z salonem, co daje dużo możliwości aranżacyjnych, ale też wymaga odpowiedniej wiedzy.

Kuchnia nowoczesna
Co rozumiemy przez pojęcie „nowoczesnej kuchni”? Przede wszystkim jest to miejsce śmiało eksponowane. Współczesna kuchnia, obok salonu, jest centralnym punktem domu, w którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Urządzając wnętrze musimy zatem skupić się na potrzebach domowników i przyjmowanych gości. Jednak „nowoczesny” to przede wszystkim funkcjonalny, praktyczny i ułatwiający codzienne czynności, dlatego w kuchni nie może zabraknąć pewnych rozwiązań, które przydają się w życiu (o tym przeczytasz niżej).

Złote zasady
Projektując kuchnię należy wziąć pod uwagę zasady, którymi kierują się doświadczeni architekci:
-pracę ułatwia tzw. trójkąt roboczy, na który składa się zlew, kuchenka i blat roboczy,
-blat koniecznie musi być doświetlony osobnym źródłem (mogą to być małe lampki ledowe lub niewielkie reflektorki zamontowane pod wiszącymi szafkami kuchennymi),
-niezbędny jest stół, przy którym wszyscy będą się spotykać – nie może jednak przeszkadzać w gotowaniu i krzątaniu się po kuchni. W małych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem są składane blaty mocowane do ściany.

Rozwiązania na miarę XXI wieku
W kuchni najważniejsza jest wygoda podczas gotowania, dlatego w nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć pewnych gadżetów, dzięki którym gotowanie stanie się czystą przyjemnością, np. metalowa listwa do noży, metalowa płyta, do której przyczepimy słoiczki z przyprawami, mini szklarnia na ciepłolubne przyprawy doniczkowe, nowoczesny okap, który pochłania zapachy, lodówka z dostępem do internetu, która wskaże przeterminowane produkty, uchwyty na tablet (dzięki którym bez problemu będziemy mogli śledzić przepis), czy specjalne uchwyty na garnki, które zaoszczędzą sporo miejsca w szafkach.

 

Podobne wpisy
Projektowanie pokoju dziecięcego może przynosić tyle samo radości i satysfakcji, co wątpliwości. Należy bowiem odpowiednio
Dobry procesor, karta graficzna, ogromny monitor oraz specjalna klawiatura gamingowa to nie wszystko, w co
Niedobór witamin w organizmie może doprowadzić do powstania wielu poważnych chorób, więc nie powinno się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*