Niesamowite wydruki w trzech wymiarach

Niesamowite wydruki w trzech wymiarach

Kilka lat temu posiadanie kolorowej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego było szczytem marzeń i poważnym powodem do dumy. Nawet dziś dobrej jakości urządzenia wielofunkcyjne nie są stałym bywalcem w domach, ale szczytem marzeń stały się drukarki 3D. Wyobraźmy sobie – drukowanie własnych modeli do składania, akcesoriów czy ozdób. Coś wspaniałego!

 

Można powiedzieć, że drukarki trójwymiarowe ograniczone są jedynie przez naszą wyobraźnię, jednak w rzeczywistości nie jest tak różowo. Urządzenia tego typu to na razie projekty w fazie testów, niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Pewnie jeszcze przez długi czas trójwymiarowe drukowanie będzie zarezerwowane dla dużych firm, a do powszechnego użytku urządzenia te wejdą za kilka lat, zapewne w astronomicznych cenach.

 

Pomijając te kwestie sprawdźmy, co przygotowała grupa inżynierów i projektantów z Objet. Otóż przygotowali oni drukarkę mogącą tworzyć przedmioty tak ekstremalnie szczegółowe, że wszelkie detale trzeba oglądać pod lupą. Nawet najlepsze oferowane dziś drukarki laserowe nie są w stanie odtworzyć takich detali na papierze. Trzeba przyznać, że widok jest imponujący.

 Źródło i fot: Objet

Podobne wpisy
MRI to w skrócie rezonans magnetyczny głowy - jedno z najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych. Rezonans umożliwia
Wirusowe zapalenie wątroby nazywane jest w skrócie WZW. To cichy zabójca, który nie daje oznak
Inaczej określana mianem choroby dłoni, stóp oraz ust. O czym mowa? Oczywiście o chorobie bostońskiej,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*