Niesamowite wydruki w trzech wymiarach

Kilka lat temu posiadanie kolorowej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego było szczytem marzeń i poważnym powodem do dumy. Nawet dziś dobrej jakości urządzenia wielofunkcyjne nie są stałym bywalcem w domach, ale szczytem marzeń stały się drukarki 3D. Wyobraźmy sobie – drukowanie własnych modeli do składania, akcesoriów czy ozdób. Coś wspaniałego!

 

Można powiedzieć, że drukarki trójwymiarowe ograniczone są jedynie przez naszą wyobraźnię, jednak w rzeczywistości nie jest tak różowo. Urządzenia tego typu to na razie projekty w fazie testów, niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Pewnie jeszcze przez długi czas trójwymiarowe drukowanie będzie zarezerwowane dla dużych firm, a do powszechnego użytku urządzenia te wejdą za kilka lat, zapewne w astronomicznych cenach.

 

Pomijając te kwestie sprawdźmy, co przygotowała grupa inżynierów i projektantów z Objet. Otóż przygotowali oni drukarkę mogącą tworzyć przedmioty tak ekstremalnie szczegółowe, że wszelkie detale trzeba oglądać pod lupą. Nawet najlepsze oferowane dziś drukarki laserowe nie są w stanie odtworzyć takich detali na papierze. Trzeba przyznać, że widok jest imponujący.

 Źródło i fot: Objet

Podobne wpisy
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak niestandardowo można wykorzystać przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu?
Medycyna poczyniła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nieprawdopodobne postępy. Szczepionki, transplantologia, antybiotyki, nowoczesne lekarstwa, metody
Każdy rodzic chce wszystkiego, co najlepsze dla swojego dziecka. Chciałby, żeby rozwijało się jak najlepiej,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*