Motoryzacyjna przyszłość inspirowana przeszłością

Motoryzacyjna przyszłość inspirowana przeszłością

Są samochody, które nawet po kilkudziesięciu latach potrafią zachwycić swoim wyglądem ? służą za inspirację dla wielu projektantów, tworzy się kolejne generacje bazujące na poprzednikach sprzed dekad. Jednym z takich kultowych aut jest z pewnością Jaguar E-Type ? prawdziwa perła brytyjskiej motoryzacji.

Wielu fanów motoryzacji twierdzi, że przyszłość samochodów jest sztuczna, wręcz syntetyczna, bez duszy, serca i polotu znanego przed laty. Kiedyś stworzenie auta rewolucyjnego było wydarzeniem na skalę światową, dziś producenci prześcigają się w ekologicznych rozwiązaniach, nowych technologiach i rozwiązaniach. Gdzie ta pasja sprzed lat?

 

Na szczęście czasami można natknąć się na projekt, który sprawi, że zatrzymamy się przy nim na kilka minut. W dzisiejszych czasach to ogromny sukces, gdyż w gąszczu setek tysięcy aut ciężko znaleźć coś przykuwającego uwagę. Takim wyjątkiem jest na pewno Jaguar XKX. Na pierwszy rzut oka auto wygląda dziwnie, ale w tym niecodziennym wyglądzie jest sens.

 

Każdy element auta został zaprojektowany z myślą o aerodynamice, nie ma więc mowy o przypadku i designerskiej samowolce. Być może teraz stylistyka modelu jest mocno futurystyczna i pretensjonalna, ale kto wie, może za kilka lat właśnie tak będą wyglądały samochody?

 

Źródło: Hussain Almossawi & Marin Myftiu

Podobne wpisy
Na samym początku trzeba sobie uzmysłowić jedną, bardzo ważną rzecz. Michelin Active Wheel to nie jest
Wakacje to okres, w którym większość osób wyjeżdża na urlop razem z rodziną czy też
Bezpieczna jazda motocyklem nie wiąże się tylko z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego czy odpowiednim serwisem
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*