Mercedes wśród helikopterów

Mercedes wśród helikopterów

Masz dość porannych korków? Twoja luksusowa limuzyna nie mieści się na jednym miejscu parkingowym? Mercedes-Benz w współpracy z przedsiębiorstwem Eurocopter stworzył środek transportu przeznaczony właśnie dla ciebie! Najnowszy model helikoptera EC145 Mercedes-Benz Style, w pełni korzysta z doświadczenia niemieckiego koncernu w zakresie konstruowania luksusowych pojazdów.

Helikopter na ropę

Wnętrze nowego helikoptera zaprojektowane zostało przez Studio Zaawansowanego Designu Mercedesa, mieszczące się we włoskiej miejscowości Coma. I trzeba przyznać, że projektanci z Półwyspu Apenińskiego spisali się bez zarzutów. Skórzane fotele, drewniane wykończenia, nastrojowe podświetlenie i oczywiście ekran LCD – to nieodzowne atrybuty wnętrza luksusowej limuzyny, teraz dostępne także użytkownikom helikopterów.

Helikopter dla paparazzich

Co ciekawe współpraca Mercedesa i Eurocoptera, to nie pierwszy przykład tego typu układu. Już wcześniej liczne koncerny samochodowe „użyczały” swych komórek designerskich obcym firmom. Za przykład niech posłużą nam firmy BMW i Airbus, czy Porsche, które swego czasu zajmowało się projektowaniem jachtów.

Helikopter zwiadowczy

Powróćmy jednak do owocu współpracy duetu Merc-Eurocopter. Używając nomenklatury samochodowej, pojazd nazwać można mini-vanem klasy Lux, gdyż EC145 może pomieścić aż 8 osób. Aby jednak nie podróżować w takim tłoku, istnieje możliwość wymontowania części siedzeń, co pozwolą rozprostować nogi i przewieźć dodatkowy bagaż. Na dłuższe podróże projektanci przyszykowali też 15” TV LCD z DVD i mini lodówkę z przekąskami i czymś zimnym do picia. Aż żal lądować.

źródło: wired

Podobne wpisy
XXI wiek jest szczególnym okresem, gdzie jedną z popularniejszych form rozrywki stają się gry komputerowe.
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

3 thoughts on “Mercedes wśród helikopterów”

  • Ciekawe jak z wibracjami i hałasem – pozbycie się tego musi być trudne (a wytłumienie sporo ważyć)

  • Pingback: Zabawka czy helikopter ratowniczy na rok 2100?
  • Super wynalazek! Byłoby jeszcze lepiej, gdyby zamiast monitorów LCD posiadał monitory LED-owe lub Super Amoled, a zamiast DVD – Blu-Ray. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*