Lifesaver – wynalazek, który zmieni świat?

Lifesaver – wynalazek, który zmieni świat?

Obejrzałem kolejny filmik na TED, na którym Michael W. Pritchard pokazywał swój wynalazek – Lifesaver Bottle. Na czym polega to cudo? Jest to przenośny filtr wody, który zamieni dosłownie każdą, nie tylko brudną ale i skażoną wodę, w czystą i zdatną do picia. Co najważniejsze i podkreślane przez wynalazcę – jego celem było wyeliminowanie absolutnie wszystkich znanych wirusów i bakterii. I udało mu się! Jak? Zobaczcie sami:

Produkt jak dla mnie genialny. Możliwości tego są pewnie nieograniczone. Najważniejsze dla mnie jest to, że woda dosłownie z kałuży albo brudnej rzeki nie tylko smakuje i wygląda dobrze, ale naprawdę nie ma żadnej bakterii ani innego świństwa. Potwierdzono to licznymi certyfikatami, badaniami i wyróżnieniami.

Jedna rzecz mnie tylko irytuje. Wynalazca na filmiku reklamuje swój produkt jako zbawienie dla świata, ratunek dla Afryki i obszarów dotkniętych klęskami żywiołowymi. Wszystko pięknie i fajnie, ale Ci wszyscy ludzie będą musieli Lifesave’ra.. kupić! I to w sumie wcale nie tanio, bo aż za 150$. Widzieliście jak sobie pięknie wyliczył?! Wystarczy 8 bilionów dolarów, żeby nikt w Afryce nie umierał na skutek zatrucia wodą. No pięknie, tylko że to 8 bilionów trafi do jego kieszeni.

Nie jestem ideologicznym naiwniakiem. Każdy chce zarobić i to jest naturalne. Koleś wymyślił genialny produkt, pracował kilka lat – należą mu się te pieniądze. Ale niech nie robi teraz z siebie wielkiego dobroczyńce, który chce ratować świat. A ta bajeczka, że stworzył to bo tak mu przykro, że giną dzieci w Afryce?

No cóż, odłóżmy emocje na bok. Produkt i tak będzie się nieźle sprzedawał, ponieważ  oprócz zastosowania w stylu „uratuj świat” jest po prostu super produktem dla aktywnych ludzi – podróżników, survivalowców, żołnierzy itd.

Jednym słowem, świat zrobił kolejny krok do przodu. Uważam, że to naprawdę milowy wynalazek.

Więcej informacji na www.lifesaversystem.com

Podobne wpisy
XXI wiek jest szczególnym okresem, gdzie jedną z popularniejszych form rozrywki stają się gry komputerowe.
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

13 thoughts on “Lifesaver – wynalazek, który zmieni świat?”

  • to tez mowi ze na aid program anglia wydaje rocznie 12bln i to oni np powinni sie tym zainteresowac 🙂 a to ze jest „drogie” nie znaczy ze on na tym krocie zarabia, bo rownie dobrze moze do tego doplacac 😛 (czegos oczywiscie nie robi:)

  • istnieje w Szwajcarii konkurencja i to całkiem dobra dla tego produktu zwie się KATADYN i jej przenośne filtry są obecnie najlepszymi filtrami tego typu na rynku, poradzą sobie także z kałużami i bakteriami.

  • Przy okazji, proszę zwróćcie uwagę jakim genialnym sprzedawcą jest ten wynalazca. Dobry wynalazek to dopiero pierwszy krok, następnie należy go sprzedać.\r\n\r\nBlop ten KATADYN jest bardzo ciekawy, dzięki.

  • Dobrze, woda jest oczyszczona chemicznie i biologicznie, ale nie chemicznie, czyli butelka nie ochroni nas od np. zanieczyszczenia wody rozpuszczalnikami, metalami ciężkimi, azotanami.

  • ale ty pieprzysz głupoty.\r\nbay doprowadzić do skutku taki projekt ile lat trzeba pracować bez wynagrodzenia jakie kredyty zaciągnąć?\r\nnie ma darmowej zupy \r\nnic nie ma za darmo\r\nwszystko ma swoja cenę.\r\na tu cena jest 150$\r\nwystarczy przesunac środki ze zbrojeń i juz ie ma problemu przecież po cos jest ONZ\r\ntak wiec gacet jest dobroczyńca gdyz nie majac gwarancji sukcesu (nikt inigdy takiej nie ma) podjął sie tego zadania

  • Wcale nie pieprzę głupot. Jest dla mnie jasne, że facet musi i chce zarabiać na swoim projekcie i wynalazku – należy mu się to. Tylko nie pasuje mi to, że kreuje się na zbawcę, że stwarza otoczkę, że robi to dla ludzkości. Wierzysz, że robi to dla ludzkości?! Bo ja nie.\r\n\r\nPowtarzam, nie widzę nic złego w zarabianiu na tym, tylko niech nie będzie hipokrytą.

  • Zwykły filtr wody bazujący na węglu – tyle że przenośny.\r\n\r\nMożna kupić takie filtry już od 100 zł, a same wkłady – od 10 zł.\r\n\r\n\r\n8)

  • Mała poprawka. Biliony po angielsku to miliardy po polsku. Biliony po polsku to tryliony po angielsku.

  • DoSC dokładny opis maszyny METOZ znajduje się na CzyUwaga.Naczelną wadą maszyny METOZ jest jej niezgodność z prawem zachowania energii. Można zbudować METOZ, który będzie trochę pasować do maszyny zgodnej z prawem zachowania energii, ale nie całkiem. Zamiast worka ze sprężonym powietrzem, wystarczy zbiornik wysokiego ciśnienia podłączyć do sieci wody użytkowej takiej, która prawie w każdym mieszkaniu kapie z kranu. Otrzymamy w tym wypadku ciśnienie wody, która wykona cykl”prostowanie”,ale znowu zgodnie z prawem Pascala. Dla przypomnienia podaję poniżej treść prawa Pascala. PRAWO PASCASLA Ciśnienie zewnętrzne wywierane na ciecz znajdującą się w naczyniu zamkniętym rozchodzi się jednakowo we wszystkich kierunkach.”Czysta energia maszyny METOZ” w internecie.

  • Maszyna METOZ jest w rzeczywistości prasą hydrauliczną z dwoma tłokami. Każda prasa hydrauliczna wykorzystuje prawo Pascal’a do swojej pracy. Prawo Pascal’a nie jest podporządkowane pod t.zw. prawo zachowania energii. Na tej podstawie można twierdzić, że każda prasa hydrauliczna nie pracuje zgodnie z prawem zachowania energii. Jednak prasy hydrauliczne istnieją i nikt do ich pracy nie wnosi pretensji. W każdym samochodzie w hydraulicznym układzie hamulcowym istnieje prasa hydrauliczna także niezgodna z prawem zachowania energii. Całe prawo Pascal’a i paradoks Stevin’a nie są zgodne z prawem zachowania energii a jednak egzystują. METOZ nie może egzystować bo pracuje nie zgodnie z prawem zachowania energii, wymyślonym przez Henri Poicare’a , prof. Sorbony. Wynalazca METOZ Zygmunt Orlowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*