Krok milowy w drodze do sztucznej inteligencji

Krok milowy w drodze do sztucznej inteligencji

Czy należy zacząć się bać? Ludzkość jest już bowiem bardzo blisko opracowania sztucznej inteligencji. Milowy krok poczyniony został przez autorów programu Cleverbot, który jako pierwszy w historii zdał test Turinga.

Podczas próby na festiwalu nauki w hinduskim Guwahati rozmowę z botem przeprowadziły 1334 osoby i 59% z nich uznało, że rozmawia z prawdziwym człowiekiem! Co ciekawe, podczas dialogu z prawdziwymi ludźmi ich człowieczeństwo rozpoznało jedynie 63% biorących udział w teście. Twórcą Cleverbota jest Rollo Carpenter. Pierwotna wersja programu powstała w 1988 r. i od tego czasu bot uczył się jak rozmawiać z ludźmi. Do tej pory, głównie za pośrednictwem internetu odbył on 65 mln konwersacji.

Jeżeli i wy macie zbyt wiele wolnego czasu lub brak wam przyjaciół z którym moglibyście porozmawiać to polecamy już dziś odwiedzić stronkę Cleverbota. UWAGA bywa on niemiły i bardzo łatwo go urazić, tak więc bądźcie ostrożni!

źródło: geekosystem.com

Podobne wpisy
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
Kosmetyki naturalne i ich cenne walory Nie bez powodu w dzisiejszych czasach ogromną popularnością i
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Krok milowy w drodze do sztucznej inteligencji”

  • akutat :))) \r\nprzyznał sie ze to program do dupy :))\r\nzero logicznej rozmowy.\r\nmasakra , odpowiedz przypomina rzut kosktą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*