Krok milowy w drodze do sztucznej inteligencji

Krok milowy w drodze do sztucznej inteligencji

Czy należy zacząć się bać? Ludzkość jest już bowiem bardzo blisko opracowania sztucznej inteligencji. Milowy krok poczyniony został przez autorów programu Cleverbot, który jako pierwszy w historii zdał test Turinga.

Podczas próby na festiwalu nauki w hinduskim Guwahati rozmowę z botem przeprowadziły 1334 osoby i 59% z nich uznało, że rozmawia z prawdziwym człowiekiem! Co ciekawe, podczas dialogu z prawdziwymi ludźmi ich człowieczeństwo rozpoznało jedynie 63% biorących udział w teście. Twórcą Cleverbota jest Rollo Carpenter. Pierwotna wersja programu powstała w 1988 r. i od tego czasu bot uczył się jak rozmawiać z ludźmi. Do tej pory, głównie za pośrednictwem internetu odbył on 65 mln konwersacji.

Jeżeli i wy macie zbyt wiele wolnego czasu lub brak wam przyjaciół z którym moglibyście porozmawiać to polecamy już dziś odwiedzić stronkę Cleverbota. UWAGA bywa on niemiły i bardzo łatwo go urazić, tak więc bądźcie ostrożni!

źródło: geekosystem.com

Podobne wpisy
Przemieszczamy się od dziecka. Robimy to najpierw na własnych nogach i rękach, później tylko na
Zakup prezentu często przysparza problemów, zwłaszcza jeśli zbyt dobrze nie znamy osoby obdarowywanej. Jak wybrać
Mało które zabawki są tak kultowe, jak znane na całym świecie LEGO Classic. Klocki są
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Krok milowy w drodze do sztucznej inteligencji”

  • akutat :))) \r\nprzyznał sie ze to program do dupy :))\r\nzero logicznej rozmowy.\r\nmasakra , odpowiedz przypomina rzut kosktą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*