Klej Magic ? niezastąpiony przy klejeniu różnorodnych powierzchni

Klej Magic ? niezastąpiony przy klejeniu różnorodnych powierzchni

Co każda miłośniczka scrapbookingu powinna mieć na wyposażeniu? Oczywiście klej. I to nie byle jaki. Po pierwsze, musi być trwały i szybko schnący. Po drugie, nie może uszkadzać zdjęć, a po trzecie ? być łatwym w aplikacji i niedrogim w zakupie. Jednym słowem: idealny, sprawdzający się w wielu dziedzinach, dając swojej właścicielce maksimum satysfakcji. Czy taki istnieje? Oczywiście! To klej Magic, który wśród scraperek i scraperów cieszy się ogromną popularnością.

W sztyfcie i tubce

klejenieTen introligatorski klej jest dostępny w metalowych tubkach z precyzyjną końcówką lub w sztyfcie. Od preferencji i wygody użycia właściciela zależy rodzaj wybranego artykułu. Niemniej jednak, każdy z nich cieszy się równie dużą popularnością. O ile model w sztyfcie nie wymaga zbyt wielu wskazówek jasno określających sposób wykorzystania, o tyle model w tubce potrzebuje kilku słów wyjaśnienia. Aby uniknąć wypływania zbyt dużej ilości kleju Magic, zaleca się zastosowanie szpilki, którą przekłujemy zamknięcie, nie zdejmując podłużnej końcówki, gdyż ta niewielka dziurka w zupełności wystarczy. Gdyby się zatkała, zawsze bez problemu można ją ponownie przekłuć.

Dla zachowania najdłuższej trwałości, zaleca się, aby zakończenie tubki kleju Magic w sposób dokładny i równomierny zaciskać. Jest to o tyle ważne, albowiem posiada tendencję do pękania w nieprzewidzianych miejscach, co powoduje niepożądany wypływ kleju, wtedy gdy nie jest to konieczne.

Zastosowanie

Introligatorski klej Magic jest najczęściej wykorzystywanym klejem, zarówno w przestrzeniach prywatnych, domowych, jak i biurowych. Powszechnie stosowany w szkolnych introligatorniach, modelarniach, pracowniach artystyczno – plastycznych, uczelniach, przedszkolach i szkołach technicznych, a także wszędzie tam, gdzie potrzebna okazuje się dobra jakość kleju. Z racji posiadanych niezwykłych właściwości, takich jak: elastyczność, przezroczystość po wyschnięciu, klej Magic może być stosowany na rozmaitych powierzchniach, jak: papier, porcelana, ceramika, drewno, korek, tkanina, folia aluminiowa i poliestrowa, styropian, tektura czy kasetony.

Podobne wpisy
Przemieszczamy się od dziecka. Robimy to najpierw na własnych nogach i rękach, później tylko na
Zakup prezentu często przysparza problemów, zwłaszcza jeśli zbyt dobrze nie znamy osoby obdarowywanej. Jak wybrać
Mało które zabawki są tak kultowe, jak znane na całym świecie LEGO Classic. Klocki są
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*