Jakie urządzenia sanitarne wybrać do łazienki?

Jakie urządzenia sanitarne wybrać do łazienki?

Często w fazie projektowania budynku architekt wydziela przestrzeń na potrzeby sanitarne i stara się ustalić z inwestorem układ i rodzaj urządzeń do zamontowania. Sami musimy ustalić, czy łazienka będzie oddzielona od toalety kosztem zmniejszenia jej powierzchni. Największą rolę odgrywają urządzenia sanitarne, ponieważ to one będą widoczne i wpłyną na stylizację łazienki.

Co kupić w pierwszej kolejności.

wyposażenie łazienekNa wyposażenie łazienek będzie składał się podstawowy zestaw składający się z miski ustępowej i bidetu. Do tego należy dokupić umywalkę. Uzupełnieniem takiego kompletu powinna być wanna lub prysznic, ale to zależy od indywidualnych upodobań klienta. Modele i firmy producentów takiej ceramiki nie mają znaczenia, ponieważ mocowania są uniwersalne. Sam wybór rodzaju podłączenia narzuci nam również jaki asortyment będzie dostępny. W tej chwili odchodzi się od tradycyjnych montowanych do podłogi WC kompaktów. Aby zachować ładny wygląd łazienki i komfort użytkowania można zastosować montaż podtynkowy. Wszystkie elementy ukryte są pod płytkami ceramicznymi. Mamy dostęp do podzespołów co umożliwia nam ich wymianę i serwisowanie podczas użytkowania. Specjalne przygotowane stelaże podtrzymują wszystkie istotne podzespoły, tak więc widoczne są tylko śruby montażowe. Dzięki temu możemy zastosować dowolne wyposażenie łazienek bez zwracania uwagi na markę i producenta. Takie mocowania również pozwalają na montaż ciężkiego wyposażenia w ściankach działowych o lekkiej konstrukcji.

Jak dobierać akcesoria do zestawów podtynkowych?

Tu wszystko zależy od wielkości łazienki. Musimy pamiętać, aby zachować ergonomie tego pomieszczenia. Dobrze jest wybierać produkty z jednej serii, ponieważ będą one stylistycznie pasowały do siebie. Producenci mogą różnie określać swój bazowy odcień bieli. Takie łączone zestawy będą odróżniały się, a wyposażenie łazienek będzie wyglądało chaotycznie. Przy nowoczesnych produktach stosowane są udogodnienia w postaci powłok utrudniających powstawanie osadów. Producenci również starają się minimalizować ilość miejsc, gdzie osadzają się zanieczyszczenia.Warto na to zwracać uwagę, ponieważ to sprawi, że poświęcimy mniej czasu na utrzymanie łazienki w czystości. Przełoży się to również na bezpieczeństwo higieniczne dla nas i całej rodziny. Tak dobrany zestaw pozwoli na większe zadowolenie z użytkowania tego pomieszczenia oraz będzie wyglądać estetycznie. Przed zakupem można sprawdzić która seria wyposażenia będzie odpowiednia do naszej aranżacji łazienki i okładzin ceramicznych.

Podobne wpisy
Świece zapachowe szturmem podbiły serce niejednego człowieka. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ
Metamorfoza mebli wcale nie musi być kosztowna ani czasochłonna. Zdarza się, że wystarczy kosmetyczna zmiana
Dobrze urządzony dom powinien zachwycać gości od samego progu. Poszukiwanie elementów designu, które będą spójnie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*