Jaką matrycę wybrać?

matryca do dużego laptopaKupując laptopa zazwyczaj myślimy o sprawach bardziej podstawowych, jak jego rozmiar, firma czy po prostu cena. Tymczasem istnieją również inne rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu. Jedną z podstawowych kwestii jest bowiem to, jaka ma być w naszym nowym komputerze matryca.

Matryca komputera to po prostu jego monitor ? w przypadku laptopów mieszczących się w klapie, która jest dodatkowo zamykana. Dziś komputery mogą mieć klapy zarówno tylko otwierane, jak również i obracane ? zależnie od modelu oraz technologii. Ważne są jednak ich parametry, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze ? matryca do dużego laptopa będzie inna niż ta do mniejszego.

Rozmiar ekranu

Przede wszystkim matryce różnią się rozmiarami i jest to podstawowy aspekt, który powinniśmy przemyśleć przed dokonaniem zakupu. Mniejsze matryce będą doskonałe do komputerów, które maja służyć raczej komunikacji, a nie typowej pracy. Z drugiej strony matryca do dużego laptopa ma zwykle spore rozmiary ? w przypadku osób, które chcą dużo pracować na komputerze wraz z np. programami graficznymi poleca się matryce powyżej 17 cali. W innym przypadku standardowym rozmiarem jest matryca 15 cali, i jest ona wystarczająca dla każdego, kto na laptopie wykonuje podstawowy zakres prac biurowych. Należy przy tym zauważyć, że matryca do dużego laptopa w razie wymiany będzie adekwatnie droższa od tej mniejszej ? jest to istotny argument.

Różnice w powierzchni

Dodatkowo możemy zdecydować się na dwa rodzaje matryc do dużego laptopa czy małego sprzętu ? błyszczące oraz matowe. Zazwyczaj te błyszczące są nieco tańsze, głównie z uwagi na to, że silnie odbijając słońce, co może powodować problem w pracy, gdzie jest spora ekspozycja na światło dzienne albo sztuczne. Jest ona jednak wyraźniejsza od matrycy matowej, która z kolei światła nie odbija. To powoduje, że obrazy są lepiej widoczne nawet w ostrym słońcu. Ten argument może być istotny zwłaszcza dla osób, którym zależy na tym, aby pracować na komputerze w najróżniejszych miejscach oraz warunkach.

Podobne wpisy
Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu telefonu jest albo wymiana jego obudowy na nową, albo nałożenie
Gdyby porównać współczesną szkolę z tą sprzed dwudziestu albo dwudziestu pięciu lat, różnica polegałaby nie
Każdy z nas jako dziecko pytał dosłownie o wszystko. Być może dzisiaj ktoś zadał Ci
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*