Jaką matrycę wybrać?

matryca do dużego laptopaKupując laptopa zazwyczaj myślimy o sprawach bardziej podstawowych, jak jego rozmiar, firma czy po prostu cena. Tymczasem istnieją również inne rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu. Jedną z podstawowych kwestii jest bowiem to, jaka ma być w naszym nowym komputerze matryca.

Matryca komputera to po prostu jego monitor ? w przypadku laptopów mieszczących się w klapie, która jest dodatkowo zamykana. Dziś komputery mogą mieć klapy zarówno tylko otwierane, jak również i obracane ? zależnie od modelu oraz technologii. Ważne są jednak ich parametry, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze ? matryca do dużego laptopa będzie inna niż ta do mniejszego.

Rozmiar ekranu

Przede wszystkim matryce różnią się rozmiarami i jest to podstawowy aspekt, który powinniśmy przemyśleć przed dokonaniem zakupu. Mniejsze matryce będą doskonałe do komputerów, które maja służyć raczej komunikacji, a nie typowej pracy. Z drugiej strony matryca do dużego laptopa ma zwykle spore rozmiary ? w przypadku osób, które chcą dużo pracować na komputerze wraz z np. programami graficznymi poleca się matryce powyżej 17 cali. W innym przypadku standardowym rozmiarem jest matryca 15 cali, i jest ona wystarczająca dla każdego, kto na laptopie wykonuje podstawowy zakres prac biurowych. Należy przy tym zauważyć, że matryca do dużego laptopa w razie wymiany będzie adekwatnie droższa od tej mniejszej ? jest to istotny argument.

Różnice w powierzchni

Dodatkowo możemy zdecydować się na dwa rodzaje matryc do dużego laptopa czy małego sprzętu ? błyszczące oraz matowe. Zazwyczaj te błyszczące są nieco tańsze, głównie z uwagi na to, że silnie odbijając słońce, co może powodować problem w pracy, gdzie jest spora ekspozycja na światło dzienne albo sztuczne. Jest ona jednak wyraźniejsza od matrycy matowej, która z kolei światła nie odbija. To powoduje, że obrazy są lepiej widoczne nawet w ostrym słońcu. Ten argument może być istotny zwłaszcza dla osób, którym zależy na tym, aby pracować na komputerze w najróżniejszych miejscach oraz warunkach.

Podobne wpisy
Tablet to obecnie dodatek, który posiada praktycznie każdy. Urządzenie to pozwala na chwilę odskoczni od
Współczesne metody druku dają masę możliwości, zarówno pod kątem techniki, jakości wykonania czy pomysłów. Niezwykłą
Chłodzenie produktów spożywczych to sprawdzony sposób na wydłużenie okresu ich przydatności do spożycia. Dzięki obniżeniu
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*