Hybrydowy rower Lexusa

Hybrydowy rower Lexusa

Lexus, jako sponsor tegorocznego Great British Bike Ride, postanowił przysłużyć się fanom 2 kółek nie tylko sypiąc kasą na organizację rowerowego maratonu.

Japoński koncern stworzył koncept hybrydowego roweru,  w którym wątłe siły rowerzysty wspomagane są przez 240 W napęd elektryczny. Jak system działa opowiem w telegraficznym skrócie, bo nie różni się on znacznie od dotychczasowo stosowanych – gdy pedałujesz baterię ładujesz, a gdy się zmęczysz, silnik cie wyręczy (przepraszam za rymy częstochowskie).

Za magazynowanie energii elektrycznej odpowiada 25,9 V, litowy akumulator. Poza tym rower posiada 8 stopniową, wewnętrzną „automatyczną skrzynię biegów”, która zadba, aby rowerzysta zbytnio nie zmęczył się na podjazdach i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Na uwagę zasługuje też design pojazdu. Rama, wykończona włóknem węglowym, robi na prawdę świetne wrażenie, a rower wyróżnia się na tle innych, mocno topornych konstrukcji. Nieco dziwnie w porównaniu z ramą wyglądają tylko małe koła, ale jest to mankament każdego hybrydowego jednośladu.

Podsumowują, Lexus doskonale przeniósł doświadczenie w projektowania samochodów na grunt rowerowy. Miejmy nadzieje, że projekt ten nie jest tylko chwytem marketingowym i że już wkrótce będzie można przejechać się tym cackiem. Ja, jako zapalony fan 2 kółek, oddałbym wiele za taką przejażdżkę…

źródło: autoblog

P.S: Kiedyś wspominaliśmy już o hybrydowych rowerach w Tokio

Podobne wpisy
XXI wiek jest szczególnym okresem, gdzie jedną z popularniejszych form rozrywki stają się gry komputerowe.
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

5 thoughts on “Hybrydowy rower Lexusa”

  • Pingback: Ościste siodełko
  • Pingback: Rower dla seniora
  • Pingback: Rower to czy motocykl?
  • Pingback: Rower złodziejoodporny
  • kto by chciał taki rower gdzie siadełko jest wyżej od kierownicy i trzeba się mocno pochylać moim zdaniem ten rower to klapa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*