Google Drive wystartuje już w przyszłym tygodniu

Google Drive wystartuje już w przyszłym tygodniu

Obecnie ilość plików przechowywanych na naszych dyskach rośnie w zastraszającym tempie. Z drugiej strony ryzyko awarii sprzętu i utraty wszystkich danych jest bardzo realne, nic więc dziwnego, że popularność zapisywania plików w tak zwanej ?chmurze? rośnie z dnia na dzień. Teraz, obok Dropboxa i SkyDrive firmy Microsoft będziemy mieć do wyboru Google Drive, który startuje już w przyszłym tygodniu.

 

Nowy system zacznie działać już za tydzień, czyli 24 kwietnia 2012 roku. Co najważniejsze – Google Drive będzie darmowy, a każdy nowy użytkownik dostanie na starcie za darmo aż 5 GB przestrzeni. W porównaniu z ofertą Dropboxa wynoszącą 2 GB, to co daje Google wydaje się bardzo rozsądne i zachęcające. Co prawda mamy również do wyboru bardzo pojemny SkyDrive od Microsoftu, ale ten działa tylko z systemami Windows.

 

A jak to będzie działać? Z pewnością bardzo łatwo i intuicyjnie. Wystarczy zapisać pliki na dysku lokalnym w odpowiednim folderze, a aplikacja zsynchronizuje je w tle z serwerem i pozostałymi urządzeniami. Miejmy nadzieję, że stabilność i szybkość działania będzie na najwyższym poziomie. Czekamy na pierwsze opinie nowych użytkowników tego ciekawego rozwiązania.

Źródło: The Next Web

Podobne wpisy
Przemieszczamy się od dziecka. Robimy to najpierw na własnych nogach i rękach, później tylko na
Zakup prezentu często przysparza problemów, zwłaszcza jeśli zbyt dobrze nie znamy osoby obdarowywanej. Jak wybrać
Mało które zabawki są tak kultowe, jak znane na całym świecie LEGO Classic. Klocki są
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

2 thoughts on “Google Drive wystartuje już w przyszłym tygodniu”

  • Aktualnie używam GG dysk … ze względu na szybkość dostępu bo wbudowany jest w komunikator, jednakże oferta Google może być ciekawsze…

  • Wole Dropbox bo nie chce zeby google zbieralo o mnie koljen informacje. A do tego Dropbox w bardzo latwy i darmowy sposob mozna powiekszyc do 20GB \r\n\r\nProgram pozwala na trzymanie waznych danych w chmurze. Dzieki temu jesli padnie Ci dysk rzeczy zapisanie w DROPBOX sa bezpieczne. Co wiecej masz do nich dostep z kazdego komputer i telefonu z dostepem do internetu. Wystarczy zalogowac sie na www. \r\n\r\nDROPBOX posiada rownież aplikacje na smartfony ktora pozwala na automatyczna synchronizacje zedjec przez wifi lub wifi i 3G. Dziala to tak ze robisz zdjecie i jesli masz polaczenie z netem to jest ono wysylane na konto DROPBOX, a program na naszym PC sciaga je automatycznie. \r\n\r\nMozesz rowniez udostepniac piliki innym uzytkownikom dropboks jak i osobom ktore nie posiadaja konta. \r\n\r\nPorgram mozna zainstalowac na wielu komputerach i wszedzie miec dostep do tych samych plikow. \r\n\r\nJesli skasujesz lub zmienisz jakis plik dzieki DROPBOX bez problemu odzyskasz utracone dane. \r\n\r\nPOLECAM WSZYSTKIM KORZYSTANIE Z DROPBOX!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*