Google Drive wystartuje już w przyszłym tygodniu

Google Drive wystartuje już w przyszłym tygodniu

Obecnie ilość plików przechowywanych na naszych dyskach rośnie w zastraszającym tempie. Z drugiej strony ryzyko awarii sprzętu i utraty wszystkich danych jest bardzo realne, nic więc dziwnego, że popularność zapisywania plików w tak zwanej ?chmurze? rośnie z dnia na dzień. Teraz, obok Dropboxa i SkyDrive firmy Microsoft będziemy mieć do wyboru Google Drive, który startuje już w przyszłym tygodniu.

 

Nowy system zacznie działać już za tydzień, czyli 24 kwietnia 2012 roku. Co najważniejsze – Google Drive będzie darmowy, a każdy nowy użytkownik dostanie na starcie za darmo aż 5 GB przestrzeni. W porównaniu z ofertą Dropboxa wynoszącą 2 GB, to co daje Google wydaje się bardzo rozsądne i zachęcające. Co prawda mamy również do wyboru bardzo pojemny SkyDrive od Microsoftu, ale ten działa tylko z systemami Windows.

 

A jak to będzie działać? Z pewnością bardzo łatwo i intuicyjnie. Wystarczy zapisać pliki na dysku lokalnym w odpowiednim folderze, a aplikacja zsynchronizuje je w tle z serwerem i pozostałymi urządzeniami. Miejmy nadzieję, że stabilność i szybkość działania będzie na najwyższym poziomie. Czekamy na pierwsze opinie nowych użytkowników tego ciekawego rozwiązania.

Źródło: The Next Web

Podobne wpisy
Mało które zabawki są tak kultowe, jak znane na całym świecie LEGO Classic. Klocki są
Czy pamiętacie jeszcze czasy, w których prawie profesjonalny i średnio wyposażony sklep GSM stał niemal
Samochodowa nawigacja to jedno z tych udogodnień, bez których większość współczesnych kierowców nie wyobraża sobie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

2 thoughts on “Google Drive wystartuje już w przyszłym tygodniu”

  • Aktualnie używam GG dysk … ze względu na szybkość dostępu bo wbudowany jest w komunikator, jednakże oferta Google może być ciekawsze…

  • Wole Dropbox bo nie chce zeby google zbieralo o mnie koljen informacje. A do tego Dropbox w bardzo latwy i darmowy sposob mozna powiekszyc do 20GB \r\n\r\nProgram pozwala na trzymanie waznych danych w chmurze. Dzieki temu jesli padnie Ci dysk rzeczy zapisanie w DROPBOX sa bezpieczne. Co wiecej masz do nich dostep z kazdego komputer i telefonu z dostepem do internetu. Wystarczy zalogowac sie na www. \r\n\r\nDROPBOX posiada rownież aplikacje na smartfony ktora pozwala na automatyczna synchronizacje zedjec przez wifi lub wifi i 3G. Dziala to tak ze robisz zdjecie i jesli masz polaczenie z netem to jest ono wysylane na konto DROPBOX, a program na naszym PC sciaga je automatycznie. \r\n\r\nMozesz rowniez udostepniac piliki innym uzytkownikom dropboks jak i osobom ktore nie posiadaja konta. \r\n\r\nPorgram mozna zainstalowac na wielu komputerach i wszedzie miec dostep do tych samych plikow. \r\n\r\nJesli skasujesz lub zmienisz jakis plik dzieki DROPBOX bez problemu odzyskasz utracone dane. \r\n\r\nPOLECAM WSZYSTKIM KORZYSTANIE Z DROPBOX!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*